Жители на Волуяк протестираха заради липса на канализация и водопровод
Жители на софийското село Волуяк протестираха срещу липсата на канализация и водопровод. Те настояха Столичната община да намери решение на проблема, съобщи БНР.
Протестиращите се събраха на площада до ЖП гарата в селото и поискаха общината да се погрижи за тях и да им осигури нормален живот. Селото няма канализация и водопровод, инфраструктурата не е добра, няма и удобен градски транспорт, заявиха протестиращите.
По думите им няма вода за хората, газят в кал и автобуси не идват.
Към недоволните жители на Волуяк се присъедини председателят на Градския съвет на БСП в София и на групата на социалистите в СОС Калоян Паргов, който покани протестиращите в общината.
"Поканих част от протестиращите да си направят представителен комитет от трима-четирима души, ще проведем среща следващата седмица с изпълнителния директор на "Софийска вода" и ще се търси вариант или от "Софийска вода" да бъдат финансирани, или възможност в следващите периоди", обясни Паргов.
Според него протестът им е справедлив.
"В ХХI век нормалните условия на живот означават да има осветление, асфалтирани улици, канал, вода и ред, подчерта той пред протестиращите.
Калоян Паргов обсъди с протестиращите от Волуяк и проблемите в транспорта на територията на район "Връбница".
Хората са недоволни от интервала на движение на транспорта, затова поканил техни представители да присъстват на заседанието на Комисията по транспорт и туризъм. /news.bg
Протестиращите се събраха на площада до ЖП гарата в селото и поискаха общината да се погрижи за тях и да им осигури нормален живот. Селото няма канализация и водопровод, инфраструктурата не е добра, няма и удобен градски транспорт, заявиха протестиращите.
По думите им няма вода за хората, газят в кал и автобуси не идват.
Към недоволните жители на Волуяк се присъедини председателят на Градския съвет на БСП в София и на групата на социалистите в СОС Калоян Паргов, който покани протестиращите в общината.
"Поканих част от протестиращите да си направят представителен комитет от трима-четирима души, ще проведем среща следващата седмица с изпълнителния директор на "Софийска вода" и ще се търси вариант или от "Софийска вода" да бъдат финансирани, или възможност в следващите периоди", обясни Паргов.
Според него протестът им е справедлив.
"В ХХI век нормалните условия на живот означават да има осветление, асфалтирани улици, канал, вода и ред, подчерта той пред протестиращите.
Калоян Паргов обсъди с протестиращите от Волуяк и проблемите в транспорта на територията на район "Връбница".
Хората са недоволни от интервала на движение на транспорта, затова поканил техни представители да присъстват на заседанието на Комисията по транспорт и туризъм. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус