Жители на Благоевград недоволстват заради бездомни кучета
Жители на Благоевград се оплакват, че по централните улици на града има много бездомни кучета, съобщи БНТ.
Заради студеното време те се групирали в глутници, а хората заявяват, че положението е нетърпимо. По думите им от години в града има сериозен проблем с бездомните кучета.
От общината обясняват, че повечето сигнали, които получават са за кучета, които са чипирани, маркирани и обезпаразитени. Това означавало, че общината си е свършила работата.
Кирил Манов, гл. инспектор "Обществен ред" в общината пояснява, че по закон са задължени да хванат безстопанствено куче, да го чипират, кастрират и обезпаразитят, както и да му намерят осиновител. Ако това обаче не е случи в рамките на 15-20 дни го връщат на мястото, откъдето е хванато, с изключение на детски градини и училища.
Гражданите обаче споделят, че присъствието на толкова много безстопанствени кучета по улиците ги притеснява. Те са категорични, че общината трябва да поеме отговорност.
Общинският приют за кучета е постоянно препълнен. Разполага с 30 места.
25% от кучетата се осиновяват от общо около 400 кучета, които постъпват за година, заявява управителят на приюта.
Главният инспектор в общината отбелязва още, че е направено предложение в бюджет 2020 да бъдат отделени 80 000 лв. за приюта в Благоевград. Според него така ще има възможност за разширение на приюта. /БНТ
Заради студеното време те се групирали в глутници, а хората заявяват, че положението е нетърпимо. По думите им от години в града има сериозен проблем с бездомните кучета.
От общината обясняват, че повечето сигнали, които получават са за кучета, които са чипирани, маркирани и обезпаразитени. Това означавало, че общината си е свършила работата.
Кирил Манов, гл. инспектор "Обществен ред" в общината пояснява, че по закон са задължени да хванат безстопанствено куче, да го чипират, кастрират и обезпаразитят, както и да му намерят осиновител. Ако това обаче не е случи в рамките на 15-20 дни го връщат на мястото, откъдето е хванато, с изключение на детски градини и училища.
Гражданите обаче споделят, че присъствието на толкова много безстопанствени кучета по улиците ги притеснява. Те са категорични, че общината трябва да поеме отговорност.
Общинският приют за кучета е постоянно препълнен. Разполага с 30 места.
25% от кучетата се осиновяват от общо около 400 кучета, които постъпват за година, заявява управителят на приюта.
Главният инспектор в общината отбелязва още, че е направено предложение в бюджет 2020 да бъдат отделени 80 000 лв. за приюта в Благоевград. Според него така ще има възможност за разширение на приюта. /БНТ
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус