Запалима смес причинила взрива в "Пирогов"
В основата на инцидента в "Пирогов" не е кислородната система във Второ вътрешно отделение, а запалима смес, чийто произход се изяснява, съобщава bTV, позовавайки се на полицията.
Няма пациенти във влошено състояние след вчерашния взрив и последвал пожар.
Разследването на тежкия инцидент обаче е затруднено заради липсата на свидетели.
"Кислородна бутилка не е гръмнала. Гръмнала е някаква запалима смес. Дали в резултат на непълното горене, ако е имало дюшек запален, допълнително обогатен с кислород и се е получило това, експертите категорично ще го кажат", заяви директорът на пожарната гл. комисар Николай Николов.
От своя страна и. д. директорът на "Пирогов" проф. Николай Габровски призна, че има нарушения на вътрешния ред от страна на пациенти.
Имаме много сериозен проблем, защото ние сами разбираме, че не можем да ги санкционираме, обясни той.
Припомняме, около 3.45 часа вчера в стая във Второ вътрешно отделение в "Пирогов" взрив на кислородна бутилка причини пожар. При инцидента загинаха двама пациенти на 55 и 68 години, а в опасност е бил живота на други 80.
Заради създалата се ситуация болницата откри гореща линия за близки на пациенти от отделението, на която те могат да получат информация за състоянието им.
По време на заседанието на министерския съвет премиерът Бойко Борисов изрази надежда, че няма да се окаже, че в стаята се е пушело. По-късно стана ясно и че Столичната община е изпратила екипи на дирекция "Аварийна помощ и превенция", както и екипи на главния архитект, които участват в обследването на сградата.
Главният прокурор Сотир Цацаров нареди следователи от Национална следствена служба да разследват пожара. /БТВ
Няма пациенти във влошено състояние след вчерашния взрив и последвал пожар.
Разследването на тежкия инцидент обаче е затруднено заради липсата на свидетели.
"Кислородна бутилка не е гръмнала. Гръмнала е някаква запалима смес. Дали в резултат на непълното горене, ако е имало дюшек запален, допълнително обогатен с кислород и се е получило това, експертите категорично ще го кажат", заяви директорът на пожарната гл. комисар Николай Николов.
От своя страна и. д. директорът на "Пирогов" проф. Николай Габровски призна, че има нарушения на вътрешния ред от страна на пациенти.
Имаме много сериозен проблем, защото ние сами разбираме, че не можем да ги санкционираме, обясни той.
Припомняме, около 3.45 часа вчера в стая във Второ вътрешно отделение в "Пирогов" взрив на кислородна бутилка причини пожар. При инцидента загинаха двама пациенти на 55 и 68 години, а в опасност е бил живота на други 80.
Заради създалата се ситуация болницата откри гореща линия за близки на пациенти от отделението, на която те могат да получат информация за състоянието им.
По време на заседанието на министерския съвет премиерът Бойко Борисов изрази надежда, че няма да се окаже, че в стаята се е пушело. По-късно стана ясно и че Столичната община е изпратила екипи на дирекция "Аварийна помощ и превенция", както и екипи на главния архитект, които участват в обследването на сградата.
Главният прокурор Сотир Цацаров нареди следователи от Национална следствена служба да разследват пожара. /БТВ
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус