„Воля“: БСП нямат никакво решение за кризата в Перник, те искат само да бутнат правителството
БСП нямат никакво решение на проблема и искат самоцелно да бъде свалено правителството. Това мнение изрази депутатът от „Воля“ Пламен Христов пред БНТ.
Решението на „Воля“ дали да бъде „За“, или „Против“ вота на недоверие към правителството ще зависи изцяло от това дали БСП и ГЕРБ ще успеят да предложат адекватни мерки за обезпечаване на нормалните условия за живот на гражданите на Перник, докато се излезе от кризата, каза той.
Според него трябват отговори на няколко въпроса. „Тези въпроси ги зададохме на БСП в петък - както всички знаят, имахме среща с тях за обсъждане на вота. Нашите въпроси бяха следните: Ако вотът на недоверие успее и правителството бъде свалено, вие готови ли сте да доизкарате мандата и какви са мерките, които ще предложите за справяне с кризата? Отговорът беше: „Не, ние няма да поемем и да доизкараме мандата. Отиваме на избори, на служебен кабинет“. И на втория ни въпрос те отговориха, цитирам: „Нито това, нито което и да било следващо правителство може да напълни яз. "Студена"., обясни Христов.
По думите му, обаче, ГЕРБ пък е допуснал кризата и е назначил „ревизор за екоминистър“.
„При тази ситуация сами разбирате колко е труден изборът на „Воля“, за да вземе решение“, каза Христов. В сряда имаме среща на парламентарната група, където заедно с експерти ще разискваме този въпрос, и ще вземем нашето решение, прибави той.
Христов прогнозира, че кабинетът „Борисов“ няма да падне, тъй като управляващата коалиция е в цялост и не вижда никакви сигнали тя да се раздели по този начин. /tribune.bg
Решението на „Воля“ дали да бъде „За“, или „Против“ вота на недоверие към правителството ще зависи изцяло от това дали БСП и ГЕРБ ще успеят да предложат адекватни мерки за обезпечаване на нормалните условия за живот на гражданите на Перник, докато се излезе от кризата, каза той.
Според него трябват отговори на няколко въпроса. „Тези въпроси ги зададохме на БСП в петък - както всички знаят, имахме среща с тях за обсъждане на вота. Нашите въпроси бяха следните: Ако вотът на недоверие успее и правителството бъде свалено, вие готови ли сте да доизкарате мандата и какви са мерките, които ще предложите за справяне с кризата? Отговорът беше: „Не, ние няма да поемем и да доизкараме мандата. Отиваме на избори, на служебен кабинет“. И на втория ни въпрос те отговориха, цитирам: „Нито това, нито което и да било следващо правителство може да напълни яз. "Студена"., обясни Христов.
По думите му, обаче, ГЕРБ пък е допуснал кризата и е назначил „ревизор за екоминистър“.
„При тази ситуация сами разбирате колко е труден изборът на „Воля“, за да вземе решение“, каза Христов. В сряда имаме среща на парламентарната група, където заедно с експерти ще разискваме този въпрос, и ще вземем нашето решение, прибави той.
Христов прогнозира, че кабинетът „Борисов“ няма да падне, тъй като управляващата коалиция е в цялост и не вижда никакви сигнали тя да се раздели по този начин. /tribune.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус