В Шумен отново има вода
Водоснабдяването в Шумен вече е възстановено, съобщи БНР.
Припомняме, че градът и още три села (Белокопитово, Дибич и Панайот Волов) останаха без вода два дни заради аварии по довеждащия водопровод.
Авариите по довеждащия водопровод от яз. "Тича" бяха отстранени снощи.
По предварителна информация пълненето на системата трябваше да започне в десет часа днес, но екипите са успели с дейностите по-рано и тази сутрин в голяма част от Шумен водата вече е пусната.
Групите работиха по над 20 аварии, като работата на екипите продължаваше и през нощните часове.
Управителят на водното дружество инж. Илиян Илиев изрази надежда мрежата да издържи на налягането при подаването на вода и да не се появят нови течове.
Припомняме, че депутатът от БСП Иван Иванов заяви в парламента, че водната криза е обхванала и шуменския регион. И там е въведен воден режим.
Шуменската водоснабдителна система е сред най-проблемните у нас. Шумен е сред най-високото стойности по загуба на вода по мрежата - над 80%.
Шумен не е заплашен от тежък воден режим, увери в последните дни на 2019 година заместник-министърът на регионалното развитие Николай Нанков. По неговите думи запасите от вода в язовир "Тича" били достатъчни за още 10 месеца. Други обаче бяха данните на Министерството на околната среда и водите, според които водоемът е пълен на 55% със 173 милиона кубични метра вода. Все пак язовир "Тича" не попадна сред четирите язовира с критичен обем, за които бе ограничено водовземането.
Припомняме, че градът и още три села (Белокопитово, Дибич и Панайот Волов) останаха без вода два дни заради аварии по довеждащия водопровод.
Авариите по довеждащия водопровод от яз. "Тича" бяха отстранени снощи.
По предварителна информация пълненето на системата трябваше да започне в десет часа днес, но екипите са успели с дейностите по-рано и тази сутрин в голяма част от Шумен водата вече е пусната.
Групите работиха по над 20 аварии, като работата на екипите продължаваше и през нощните часове.
Управителят на водното дружество инж. Илиян Илиев изрази надежда мрежата да издържи на налягането при подаването на вода и да не се появят нови течове.
Припомняме, че депутатът от БСП Иван Иванов заяви в парламента, че водната криза е обхванала и шуменския регион. И там е въведен воден режим.
Шуменската водоснабдителна система е сред най-проблемните у нас. Шумен е сред най-високото стойности по загуба на вода по мрежата - над 80%.
Шумен не е заплашен от тежък воден режим, увери в последните дни на 2019 година заместник-министърът на регионалното развитие Николай Нанков. По неговите думи запасите от вода в язовир "Тича" били достатъчни за още 10 месеца. Други обаче бяха данните на Министерството на околната среда и водите, според които водоемът е пълен на 55% със 173 милиона кубични метра вода. Все пак язовир "Тича" не попадна сред четирите язовира с критичен обем, за които бе ограничено водовземането.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус