В ДАНС подценили системата за сигурност
Подценили сме системата за сигурност в ДАНС. Toва коментира ген. Румен Миланов - бивш директор на НСБОП и на БОРКОР пред bTV.
Припомняме, че вчера 55-годишен мъж, извикан на разпит в сградата на агенцията, сложи край на живота си. При извършване на стандартна проверка на личните вещи преди влизане в сградата, той е извадил от дрехите си незаконно притежавано самоделно оръжие и се е самопрострелял.
Според информация на bTV мъжът е член на управителния съвет на Българския национален съюз, а разпитът е бил във връзка с проверка за дейността на съюза и "Луковмарш".
Според ген. Румен Миланов контролът върху притежаване на оръжие трябва да се извършва по-рано в тази институция, както трябва да се смени и цялата система.
"Отива на разпит въоръжен, не отива случайно - имал е предварителна нагласа за тази среща. Вероятно иска да даде знак", коментира ген. Румен Миланов. По думите му в такива обекти трябва да се повиши нивото на сигурност.
Недопустимо е лицата, които трябва да се охраняват, да си плащат. НСО не е търговско дружество, коментира генералът по повод предложението на ДПС да се охраняват определени лица, но ако те си плащат.
"Трябва да се запитаме кой критерий е по-важен - обемът на дейност (броят на хората, които охраняваме) или парите. Държавата казва, че иска да се охраняват определени хора, това струва еди колко си. Ако не искат да намалят лицата, които трябва да се охраняват, трябва да се увеличат средствата от бюджета. НСО не е търговско дружество. Пазарлъци не трябва да се допускат", категоричен беше той. /news.bg
Припомняме, че вчера 55-годишен мъж, извикан на разпит в сградата на агенцията, сложи край на живота си. При извършване на стандартна проверка на личните вещи преди влизане в сградата, той е извадил от дрехите си незаконно притежавано самоделно оръжие и се е самопрострелял.
Според информация на bTV мъжът е член на управителния съвет на Българския национален съюз, а разпитът е бил във връзка с проверка за дейността на съюза и "Луковмарш".
Според ген. Румен Миланов контролът върху притежаване на оръжие трябва да се извършва по-рано в тази институция, както трябва да се смени и цялата система.
"Отива на разпит въоръжен, не отива случайно - имал е предварителна нагласа за тази среща. Вероятно иска да даде знак", коментира ген. Румен Миланов. По думите му в такива обекти трябва да се повиши нивото на сигурност.
Недопустимо е лицата, които трябва да се охраняват, да си плащат. НСО не е търговско дружество, коментира генералът по повод предложението на ДПС да се охраняват определени лица, но ако те си плащат.
"Трябва да се запитаме кой критерий е по-важен - обемът на дейност (броят на хората, които охраняваме) или парите. Държавата казва, че иска да се охраняват определени хора, това струва еди колко си. Ако не искат да намалят лицата, които трябва да се охраняват, трябва да се увеличат средствата от бюджета. НСО не е търговско дружество. Пазарлъци не трябва да се допускат", категоричен беше той. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус