Училищните директори в Пазарджик скочиха срещу новата транспортна схема
Директорите на седемте най-големи училища в Пазарджик настояват за промени в транспортната схема на града, съобщава БНР.
Те са внесли отворено писмо до кмета Тодор Попов, в което се обявяват против сега действащата схема в региона.
Припомняме, в началото на 2020 г. годината в областта беше въведена нова транспортна схема, при която има значително намаляване на курсовете до определени населени места. Жителите на 20 от тях от общините Пазарджик, Лесичово и Септември вече организираха подписка, в която настояват премиерът Бойко Борисов да се намеси при решаването на транспортната криза в региона.
Вчера стана ясно, че ще бъдат осигурени два допълнителни училищни автобуса на засегнатите от транспортната криза общини в Пазарджишка област.
Причината е, че при настоящата ситуация с транспорта автобусите, които могат да ползват учениците, се движат само в тъмната част на деня - рано сутрин и късно вечер.
Учениците трябва да стоят и да студуват на спирките след часовете, възмущава се директорът на гимназията по технически и хранителни технологии Тодор Цанков.
От училищните ръководства се опасяват, че драстичното съкращаване на автобусите ще доведе до отпадането на много деца от образователната система.
Те настояват два от курсовете през делничните дни да бъдат в диапазона от 7.30 до 8.00 часа - пристигане в Пазарджик, а отпътуването да бъде след 14.30 до 15.00 часа.
Не търсим вина, търсим решение на проблема, подчерта Цанков. /news.bg
Те са внесли отворено писмо до кмета Тодор Попов, в което се обявяват против сега действащата схема в региона.
Припомняме, в началото на 2020 г. годината в областта беше въведена нова транспортна схема, при която има значително намаляване на курсовете до определени населени места. Жителите на 20 от тях от общините Пазарджик, Лесичово и Септември вече организираха подписка, в която настояват премиерът Бойко Борисов да се намеси при решаването на транспортната криза в региона.
Вчера стана ясно, че ще бъдат осигурени два допълнителни училищни автобуса на засегнатите от транспортната криза общини в Пазарджишка област.
Причината е, че при настоящата ситуация с транспорта автобусите, които могат да ползват учениците, се движат само в тъмната част на деня - рано сутрин и късно вечер.
Учениците трябва да стоят и да студуват на спирките след часовете, възмущава се директорът на гимназията по технически и хранителни технологии Тодор Цанков.
От училищните ръководства се опасяват, че драстичното съкращаване на автобусите ще доведе до отпадането на много деца от образователната система.
Те настояват два от курсовете през делничните дни да бъдат в диапазона от 7.30 до 8.00 часа - пристигане в Пазарджик, а отпътуването да бъде след 14.30 до 15.00 часа.
Не търсим вина, търсим решение на проблема, подчерта Цанков. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус