Тютюнът ще се изкупува и след Нова година
Търговските дружества, с които тютюнопроизводителите са сключили договори, ще продължат да изкупуват тютюн след 5 януари 2020 година. Това съобщи председателят на Националната асоциация на тютюнопроизводителите в България 2010/НАТ 2010/ Цветан Филев.
Вече са изкупени около 90 на сто от количествата от едролистната сортова група тютюн "Бърлей" и близо 92 на сто от ориенталската сортова група "Каба Кулак". От сортовете "Гръцка басма" и "Катерини" са изкупени над 72 на сто, предаде БТА.
Според Цветан Филев през тази година няма проблеми с плащането на продукцията, която е с много добро качество. /БТА
Вече са изкупени около 90 на сто от количествата от едролистната сортова група тютюн "Бърлей" и близо 92 на сто от ориенталската сортова група "Каба Кулак". От сортовете "Гръцка басма" и "Катерини" са изкупени над 72 на сто, предаде БТА.
Според Цветан Филев през тази година няма проблеми с плащането на продукцията, която е с много добро качество. /БТА
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус