Тръмп налага мита върху стоманата и алуминия на Бразилия и Аржентина
Президентът на САЩ Доналд Тръмп налопжи мита върху вноса на стоманата и алуминийта от Бразилия и Аржентина, пише Тhe Guardian.
Причината за хода на Тръмп е неговото недоволство от обезценяването на валутите на двете южноамерикански държави, което прави износа им по-конкурентен на американския.
Той също призова Федералния резерв да намали основните лихви, за да отслаби стойността на щатския долар.
Бразилия и Аржентина обезценяват валутите си, което не е добре за нашите фермери. Следователно незабавно ще върна митата върху цялата стомана и алуминий, които се внасят в САЩ от тези държави, написа Тръмп в социалната мрежа Twitter.
Решението на Тръмп е сериозен удар върху Аржентина и Бразилия, които вече веднъж избегнаха митата на администрацията на американския президент. През май 2018 година двете страни си осигуриха "постоянно изключение" от митата - 25% върху стомана и 10% върху алуминий.
Тези мита имат за цел да защитят американските производители на стомана и алуминий от международна конкуренция, особено от държави, които са обвинявани от Тръмп в девалвиране на валутите.
По данни на Bloomberg Бразилия е третият най-голям износител на стомана за САЩ с дял от 12%. Пред латиноамериканската държава са Мексико с 13% и Канада с 20%. Аржентина има дял от 0,5%. /money.bg
Причината за хода на Тръмп е неговото недоволство от обезценяването на валутите на двете южноамерикански държави, което прави износа им по-конкурентен на американския.
Той също призова Федералния резерв да намали основните лихви, за да отслаби стойността на щатския долар.
Бразилия и Аржентина обезценяват валутите си, което не е добре за нашите фермери. Следователно незабавно ще върна митата върху цялата стомана и алуминий, които се внасят в САЩ от тези държави, написа Тръмп в социалната мрежа Twitter.
Решението на Тръмп е сериозен удар върху Аржентина и Бразилия, които вече веднъж избегнаха митата на администрацията на американския президент. През май 2018 година двете страни си осигуриха "постоянно изключение" от митата - 25% върху стомана и 10% върху алуминий.
Тези мита имат за цел да защитят американските производители на стомана и алуминий от международна конкуренция, особено от държави, които са обвинявани от Тръмп в девалвиране на валутите.
По данни на Bloomberg Бразилия е третият най-голям износител на стомана за САЩ с дял от 12%. Пред латиноамериканската държава са Мексико с 13% и Канада с 20%. Аржентина има дял от 0,5%. /money.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус