Токът у нас поскъпва двойно до 2030 г.
Има вероятност токът в България да поскъпне с 50% до 2030 година. Това прогнозират експерти, съобщава БНР.
Прогнозата може да се изпълни, в случай че страната ни изпълнява европейските цели за климата.
На международна конференция в София експертът по устойчиво развитие Димитър Стоянов заяви, че достигането на 50-процентно намаление на въглеродните емисии, което се обсъжда в момента, ще се отрази върху цените най-вече за електроенергия.
50-процентно увеличение ще има, тъй като очакваме, ако 2030 г. това се случи, да имаме 40 евро за тон на въглеродни емисии, категоричен бе Стоянов. /БНР
Прогнозата може да се изпълни, в случай че страната ни изпълнява европейските цели за климата.
На международна конференция в София експертът по устойчиво развитие Димитър Стоянов заяви, че достигането на 50-процентно намаление на въглеродните емисии, което се обсъжда в момента, ще се отрази върху цените най-вече за електроенергия.
50-процентно увеличение ще има, тъй като очакваме, ако 2030 г. това се случи, да имаме 40 евро за тон на въглеродни емисии, категоричен бе Стоянов. /БНР
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус