Теменужка Петкова на посещение в САЩ, ще обсъжда енергийната сигурност
Министърът на енергетиката Теменужка Петкова ще посети Съединените американски щати на 27 януари, съобщиха от ведомството.
В столицата Вашингтон министър Петкова ще има срещи с представители на Държавния департамент, Департамента по търговия, Департамента по енергетика и други.
Предвижда се да бъдат обсъдени въпроси от общ интерес за двете страни в областта на енергетиката.
България и САЩ развиват стратегическо партньорство в областта на енергетиката, се напомня в прессъобщението. Приоритет за двете страни е гарантиране на енергийната сигурност чрез диверсификация на доставките на ресурси.
В столицата Вашингтон министър Петкова ще има срещи с представители на Държавния департамент, Департамента по търговия, Департамента по енергетика и други.
Предвижда се да бъдат обсъдени въпроси от общ интерес за двете страни в областта на енергетиката.
България и САЩ развиват стратегическо партньорство в областта на енергетиката, се напомня в прессъобщението. Приоритет за двете страни е гарантиране на енергийната сигурност чрез диверсификация на доставките на ресурси.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус