Стотици перничани се събраха на автошествие "Къде ни е водата?"
Стотици перничани се събраха на автошествие "Къде ни е водата?" Колона автомобили с протестиращи потегли от спортната зала "Борис Гюдеров" към село Студена. Организатор на протеста е инициативен комитет "Спаси Перник", съобщава БНР.
Организаторите коментират, че арестът и оставката на Нено Димов не решават въпроса с водата и няма да спрат протестите.
Перничани искат по-радикални решения, искат вода, искат да знаят какво се случва с язовир "Студена". Имат искания към местната власт и към държавата.
Междувременно Перник тази сутрин остана и без парно. От "Топлофикация" коментират, че причината е голям пробив на топлопреносната мрежа, като според директора на "Топлофикация" течът вече е локализиран, съобщава БГНЕС.
Протестиращите настояват за оставки, съд и присъди за всички длъжностни лица, отговорни за хуманитарната криза.
"Убихте един 100-хиляден град", коментира лидерът на Национален синдикат "Защита" Красимир Митов.
На протеста в Перник има и работници на "Стомана", които се страхуват, че ще останат не само без вода, но и без работа.
Перничани настояват за трайни решения за снабдяването на Перник с вода, осигуряването на средства за съфинансиране на проекта за водния цикъл, механизми за данъчни облекчения на засегнатото от безводието население, иницииране на нормативни промени във ВиК сектора и други. /БНР
Организаторите коментират, че арестът и оставката на Нено Димов не решават въпроса с водата и няма да спрат протестите.
Перничани искат по-радикални решения, искат вода, искат да знаят какво се случва с язовир "Студена". Имат искания към местната власт и към държавата.
Междувременно Перник тази сутрин остана и без парно. От "Топлофикация" коментират, че причината е голям пробив на топлопреносната мрежа, като според директора на "Топлофикация" течът вече е локализиран, съобщава БГНЕС.
Протестиращите настояват за оставки, съд и присъди за всички длъжностни лица, отговорни за хуманитарната криза.
"Убихте един 100-хиляден град", коментира лидерът на Национален синдикат "Защита" Красимир Митов.
На протеста в Перник има и работници на "Стомана", които се страхуват, че ще останат не само без вода, но и без работа.
Перничани настояват за трайни решения за снабдяването на Перник с вода, осигуряването на средства за съфинансиране на проекта за водния цикъл, механизми за данъчни облекчения на засегнатото от безводието население, иницииране на нормативни промени във ВиК сектора и други. /БНР
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус