СТО удължи забрана за облагане на електронната търговия до юни 2020 г.
Страните членки на Световната търговска организация (СТО) постигнаха съгласие за удължаване на 20-годишен мораториум за налагане на мита при електронна търговия. Той е удължен с 6 месеца, информира "Ройтерс".
С решението се разсейват опасения, че хората за първи път ще трябва да плащат мито при закупуване на електронни книги и софтуери.
"Членките се съгласиха да поддържат настоящата практика да не се налагат мита при електронна търговия до 12-ата Министерска конференция", се казва в решението, като се имат предвид среща на СТО в Казахстан през юни. /news.bg
С решението се разсейват опасения, че хората за първи път ще трябва да плащат мито при закупуване на електронни книги и софтуери.
"Членките се съгласиха да поддържат настоящата практика да не се налагат мита при електронна търговия до 12-ата Министерска конференция", се казва в решението, като се имат предвид среща на СТО в Казахстан през юни. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус