Стефан Данаилов в политиката: Аз съм стар оптимист, бях и мечтател
Стефан Данаилов до последно не се раздели с политиката. Той седна зад депутатската банка през 2001 година, а по време на кабинета на Тройната коалиция стана и министър на културата. След това се върна в парламента.
До края остана и заместник-председател на БСП. И макар че в последно време рядко присъстваше на партийни и пленарни заседания, изказванията му отекваха силно.
Стефан Данаилов беше доайен в два парламента – 42-ия и 43-ия и като такъв ръководеше тържествените първи заседания.
През размирната 2013 година той се обърна към депутатите: "Толкова много работа ни чака, че нямаме време за разтакаване и спорове. Грешките вече са направени, а тяхното преодоляване не търпи отлагане."
Едва около две години по-късно отново седна за ден на председателското място – в следващото Народно събрание, за да удари първия звънец.
"Сериозно или на шега се оказа, че аз отново съм най-възрастният народен представител и това ми дава правото и отговорността да се обърна към вас надеждата този път да съм по-добър ористник на съвместната ни работа."
Седна зад депутатската банка и в този парламент. Заради здравословното си състояние идваше рядко. В края на 2017 година влезе в пленарна зала, за да защити финансирането на лечението с иновативни лекарства от бюджета.
"Аз искам да заявя конфликт на интереси. Защото ще подкрепя ветото на президента, а аз съм онкоболен. Скъпи приятели, досега имах възможност да слушам и да ви гледам по телевизията. И дойдох специално, за да ви предложа нещо. Не обичам този остър тон, тези скандали, когато наистина става дума за човешки животи. Ако от три-четири години съм в ремисия, то не знам какво ще каже Господ след месец, два или година. И явно тия химии, които са ми наливали с години вече няма да действат, ще трябва да пробваме нова химия. Вие ще кажете – ти имаш пари, ще си купиш. Аз имам, но тези хора, които нямат?"
А емоционалните му изказвания често слагаха край на бурни конгреси.
"Важното е, ще имаме ли силите да изчистим погледите и съзнанието си и да се погледнем в очите? Най-трудното нещо е да се погледнеш в очите."
Ламбо остана на първа линия и в партията си БСП като заместик-председател.
"Вижте, аз съм един стар оптимист. Бях и мечтател." /dnews.bg
До края остана и заместник-председател на БСП. И макар че в последно време рядко присъстваше на партийни и пленарни заседания, изказванията му отекваха силно.
Стефан Данаилов беше доайен в два парламента – 42-ия и 43-ия и като такъв ръководеше тържествените първи заседания.
През размирната 2013 година той се обърна към депутатите: "Толкова много работа ни чака, че нямаме време за разтакаване и спорове. Грешките вече са направени, а тяхното преодоляване не търпи отлагане."
Едва около две години по-късно отново седна за ден на председателското място – в следващото Народно събрание, за да удари първия звънец.
"Сериозно или на шега се оказа, че аз отново съм най-възрастният народен представител и това ми дава правото и отговорността да се обърна към вас надеждата този път да съм по-добър ористник на съвместната ни работа."
Седна зад депутатската банка и в този парламент. Заради здравословното си състояние идваше рядко. В края на 2017 година влезе в пленарна зала, за да защити финансирането на лечението с иновативни лекарства от бюджета.
"Аз искам да заявя конфликт на интереси. Защото ще подкрепя ветото на президента, а аз съм онкоболен. Скъпи приятели, досега имах възможност да слушам и да ви гледам по телевизията. И дойдох специално, за да ви предложа нещо. Не обичам този остър тон, тези скандали, когато наистина става дума за човешки животи. Ако от три-четири години съм в ремисия, то не знам какво ще каже Господ след месец, два или година. И явно тия химии, които са ми наливали с години вече няма да действат, ще трябва да пробваме нова химия. Вие ще кажете – ти имаш пари, ще си купиш. Аз имам, но тези хора, които нямат?"
А емоционалните му изказвания често слагаха край на бурни конгреси.
"Важното е, ще имаме ли силите да изчистим погледите и съзнанието си и да се погледнем в очите? Най-трудното нещо е да се погледнеш в очите."
Ламбо остана на първа линия и в партията си БСП като заместик-председател.
"Вижте, аз съм един стар оптимист. Бях и мечтател." /dnews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус