Спас Гърневски отнесе санкция заради "Червени боклуци!"
И днешното парламентарно заседание, което продължава дебатите и гласуването на Бюджет 2020, започна на висок тон.
Председателят на парламента Цвета Караянчева наказа герберът Спас Гърневски с порицание заради вчерашното си поведение. Тази сутрин той взе думата .
Вчера бе един ненормален пленарен ден, изтъкна той. Целият ден всички били свидетели на провокации и обиди. Повече не трябвало да се случват подобни неща, по думите му. Трибуната била обсадена, което провокирало и него.
Съжалявам, сподели Гърневски.
Социалистът Георги Гьоков излезе и поиска извинение. Съпартиецът му Иван Ченчев определи поведението на Гърневски като непристойно. Снощи герберът скандираше "червени боклуци".
Затова левите искат отстраняването на депутата за едно заседание. Това е справедливо, той си го е заслужил, заяви червеният депутат Ченчев.
Малко по-късно Георги Свиленски излезе и отново поиска изгонването на Спас Гърневски от заседанието. Самият депутат поиска да го накажат, ако е нарушил правилата. На председателски съвет нямало консенсус какво да е наказанието на гербера. Даниела Дариткова поиска да се възстанови парламентаризма. Не трябвало да се налага с диктатура на парламентарния шеф какво наказание да наложи. Дариткова предложи втори съвет.
Грешка е това, което правим, смята атакистът Павел Шопов. Сигурно има сини боклуци, има и червени боклуци, заяви той. По мнението му колониалните господари искали да се мразим. Това не е парламентарна зрялост, изтъкна депутатът от "Атака". До кога ще продължи тази детска болест на българския парламентаризъм, недоумява Шопов.
Все пак Цвета Караянчева събра в кабинета си лидерите на парламентарните групи. /news.bg
Председателят на парламента Цвета Караянчева наказа герберът Спас Гърневски с порицание заради вчерашното си поведение. Тази сутрин той взе думата .
Вчера бе един ненормален пленарен ден, изтъкна той. Целият ден всички били свидетели на провокации и обиди. Повече не трябвало да се случват подобни неща, по думите му. Трибуната била обсадена, което провокирало и него.
Съжалявам, сподели Гърневски.
Социалистът Георги Гьоков излезе и поиска извинение. Съпартиецът му Иван Ченчев определи поведението на Гърневски като непристойно. Снощи герберът скандираше "червени боклуци".
Затова левите искат отстраняването на депутата за едно заседание. Това е справедливо, той си го е заслужил, заяви червеният депутат Ченчев.
Малко по-късно Георги Свиленски излезе и отново поиска изгонването на Спас Гърневски от заседанието. Самият депутат поиска да го накажат, ако е нарушил правилата. На председателски съвет нямало консенсус какво да е наказанието на гербера. Даниела Дариткова поиска да се възстанови парламентаризма. Не трябвало да се налага с диктатура на парламентарния шеф какво наказание да наложи. Дариткова предложи втори съвет.
Грешка е това, което правим, смята атакистът Павел Шопов. Сигурно има сини боклуци, има и червени боклуци, заяви той. По мнението му колониалните господари искали да се мразим. Това не е парламентарна зрялост, изтъкна депутатът от "Атака". До кога ще продължи тази детска болест на българския парламентаризъм, недоумява Шопов.
Все пак Цвета Караянчева събра в кабинета си лидерите на парламентарните групи. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус