София - градът с най-много загинали пешеходци в Европа
След станалите в последните дни катастрофи с пострадали и загинали пешеходци в София от Асоциацията на пострадалите при катастрофи смятат, че в града не са взети достатъчно мерки за безопасно движение по скоростните булеварди, а от друга страна принос за инцидентите имат и самите пешеходци.
"Малко са осветените пътеки. Няма достатъчен брой надигнати пътеки. Нямаме нито едно надигнато кръстовище, нямаме кръгови кръстовища, нямаме разделение на потоците, нямаме прегради на скоростните булеварди, където се шофира с висока скорост. Всичко това създава предпоставки за инциденти с пешеходци", подчерта пред БНР Владимир Тодоров от Асоциацията на постраделите при катастрофи.
"От друга страна е поведението на пешеходците, което също е много неразумно с една криворазбрана позиция, че пешеходците на пешеходна пътека имат абсолютно предимство, което не е вярно и това в крайна сметка води до това, че София е може би градът в Европа с най-много загинали пешеходци", добави той. /news.bg
"Малко са осветените пътеки. Няма достатъчен брой надигнати пътеки. Нямаме нито едно надигнато кръстовище, нямаме кръгови кръстовища, нямаме разделение на потоците, нямаме прегради на скоростните булеварди, където се шофира с висока скорост. Всичко това създава предпоставки за инциденти с пешеходци", подчерта пред БНР Владимир Тодоров от Асоциацията на постраделите при катастрофи.
"От друга страна е поведението на пешеходците, което също е много неразумно с една криворазбрана позиция, че пешеходците на пешеходна пътека имат абсолютно предимство, което не е вярно и това в крайна сметка води до това, че София е може би градът в Европа с най-много загинали пешеходци", добави той. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус