Служители на БАБХ на протест искат най-малко 1200 лв. заплата
Служители на Българската агенция по безопасност на храните протестираха под прозорците на Министерския съвет.
Около 200 души се събраха на жълтите павета с искания за "достойни заплати и достойни условия на труд".
Протестът е организиран от Национална федерация "Земеделие и горско стопанство" към КТ "Подкрепа".
Протестиращите коментираха, че заради ниските заплати, които вземат в Агенцията, не достигат ветеринарни специалисти, а и тези, които работят, не могат да си вършат работата добре, тъй като нямат консумативи.
Причината да излязат на протест сега са заложените средства за БАБХ в бюджета за следващата година, който днес се приема на второ четене в парламента.
Стана ясно, че е подготвена протестна декларация, която ще бъде изпратена до министър-председателя Бойко Борисов и до Народното събрание.
Исканията обясни Анелия Иванова от КТ "Подкрепа" - да бъдат отпуснати 40 млн. лв. средства за бюджета на Агенцията допълнително.
Тя бе категорична, че са отпуснати милиони за обезщетяване на стопаните, засегнати от чумата по свинете и овцете, но за служителите няма пари.
Средната заплата на служител в БАБХ е между 800 и 1000 лв. Исканията са да се вдигнат парите с около 40% - между 1200 и 1500 лв.
Протестиращите бяха категорични, че не искат оставката на министъра на земеделието, нито на шефа на БАБХ, а само увеличение на бюджета на Агенцията, за да се работи при нормални условия. /news.bg
Около 200 души се събраха на жълтите павета с искания за "достойни заплати и достойни условия на труд".
Протестът е организиран от Национална федерация "Земеделие и горско стопанство" към КТ "Подкрепа".
Протестиращите коментираха, че заради ниските заплати, които вземат в Агенцията, не достигат ветеринарни специалисти, а и тези, които работят, не могат да си вършат работата добре, тъй като нямат консумативи.
Причината да излязат на протест сега са заложените средства за БАБХ в бюджета за следващата година, който днес се приема на второ четене в парламента.
Стана ясно, че е подготвена протестна декларация, която ще бъде изпратена до министър-председателя Бойко Борисов и до Народното събрание.
Исканията обясни Анелия Иванова от КТ "Подкрепа" - да бъдат отпуснати 40 млн. лв. средства за бюджета на Агенцията допълнително.
Тя бе категорична, че са отпуснати милиони за обезщетяване на стопаните, засегнати от чумата по свинете и овцете, но за служителите няма пари.
Средната заплата на служител в БАБХ е между 800 и 1000 лв. Исканията са да се вдигнат парите с около 40% - между 1200 и 1500 лв.
Протестиращите бяха категорични, че не искат оставката на министъра на земеделието, нито на шефа на БАБХ, а само увеличение на бюджета на Агенцията, за да се работи при нормални условия. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус