Сърбия строи 112 километра магистрала за 745 милиона евро
Сърбия подписа договор за изграждането на автомагистрала "Морава" с консорциум от американската група Bechtel и турската Enka. Договорът е за 745 милиона евро (826,3 милиона долара). Това съобщи инфраструктурното министерство на западната ни съседка, пише SeeNews.
Проектът е за 112,3 километра магистрала. Тя ще свързва европейските транспортни коридори X и XI на територията на Сърбия.
Разходите по допълнителните работи са оценени още 20% от посочената сума, пишат още от сръбското ведомство.
Споразумението предвижда град Крушевац да бъде свързан с коридор X след две години, а Кралево и Чачак ще бъдат свързани с коридор XI след по-малко от три години. Общият проект ще бъде завършен за около четири години.
След подписването на договора министърът на инфраструктурата Зорана Михайлович заяви, че очаква Bechtel и техният партньор в обединението - турската компания Enka, да построят коридора "Морава" в рамките на срока и в съответствие с най-новите стандарти, за да може Сърбия да има качествена и безопасна магистрала.
"Също така е важно сръбските компании да работят с тях, за да се запознаят с най-новите технологии, използвани при строителството на магистрали", каза още тя.
Магистралата ще има по три ленти в двете платна за движение - аварийна, активна и изпреварваща. Съоръжението също така ще включва 84 моста и 29 пътни възела.
Проектът ще се изпълнява в три лота - Пожате-Крушевац, Крушевац-Адрани и Адрани-Прелжина.
Коридор X ще свърже австрийския Залцбург с гръцкия пристанищен град Солун, минавайки през Словения, Хърватия, Сърбия и Македония. Коридор XI е фериботен и магистрален коридор, свързващ италианския Бари с румънския Букурещ през пристанището в Бар, Черна гора, и столицата на Сърбия Белград. /money.bg
Проектът е за 112,3 километра магистрала. Тя ще свързва европейските транспортни коридори X и XI на територията на Сърбия.
Разходите по допълнителните работи са оценени още 20% от посочената сума, пишат още от сръбското ведомство.
Споразумението предвижда град Крушевац да бъде свързан с коридор X след две години, а Кралево и Чачак ще бъдат свързани с коридор XI след по-малко от три години. Общият проект ще бъде завършен за около четири години.
След подписването на договора министърът на инфраструктурата Зорана Михайлович заяви, че очаква Bechtel и техният партньор в обединението - турската компания Enka, да построят коридора "Морава" в рамките на срока и в съответствие с най-новите стандарти, за да може Сърбия да има качествена и безопасна магистрала.
"Също така е важно сръбските компании да работят с тях, за да се запознаят с най-новите технологии, използвани при строителството на магистрали", каза още тя.
Магистралата ще има по три ленти в двете платна за движение - аварийна, активна и изпреварваща. Съоръжението също така ще включва 84 моста и 29 пътни възела.
Проектът ще се изпълнява в три лота - Пожате-Крушевац, Крушевац-Адрани и Адрани-Прелжина.
Коридор X ще свърже австрийския Залцбург с гръцкия пристанищен град Солун, минавайки през Словения, Хърватия, Сърбия и Македония. Коридор XI е фериботен и магистрален коридор, свързващ италианския Бари с румънския Букурещ през пристанището в Бар, Черна гора, и столицата на Сърбия Белград. /money.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус