Само за месец посланието „Пиши, когато стигнеш“ достигна до над 300 хил. българи
До над 300 хил. души достигна посланието "Пиши, когато стигнеш" за месец, съобщават от Държавна агенция "Безопасност на движението по пътищата".
Преди всяка прожекция в повече от 30 киносалона в страната през декември бе излъчван краткият информационен клип на агенцията, който нагледно показва какви са опасностите от използване на мобилен телефон, докато се шофира. Инициативата се реализира в партньорство със Сдружение "Асоциация на българските киносалони". От 4 декември 2019 г. до 2 януари 2020 г. видеото бе излъчено повече от 10 хиляди пъти на големия екран.
Видеото на ДАБДП е с продължителност 20 секунди и акцентира на последствията, ако отделим дори само за няколко секунди вниманието си от пътя, за да отговорим на важно за нас съобщение по телефона си. В това можеха да се убедят и зрителите в киносалоните в Благоевград, Бургас, Габрово, Велико Търново, Видин, Враца, Кърджали, Ловеч, Плевен, Пловдив, София, Търговище, Ямбол, Карлово, Сандански, и Сапарева Баня през изминалия месец.
По данни на МВР всяка четвърта тежка катастрофа у нас е само с едно превозно средство (т.нар. самокатострофирали). При тях са загинали 193 души и са ранени 2010 човека през 2018 година.
Експертите по пътна безопасност са категорични, че една голяма част от тях са претърпели инцидент заради отвличане на вниманието. Най-голям фактор за това е мобилният телефон. Затова Държавна агенция "Безопасност на движението по пътищата" призовава - Пиши, когато стигнеш!
Преди всяка прожекция в повече от 30 киносалона в страната през декември бе излъчван краткият информационен клип на агенцията, който нагледно показва какви са опасностите от използване на мобилен телефон, докато се шофира. Инициативата се реализира в партньорство със Сдружение "Асоциация на българските киносалони". От 4 декември 2019 г. до 2 януари 2020 г. видеото бе излъчено повече от 10 хиляди пъти на големия екран.
Видеото на ДАБДП е с продължителност 20 секунди и акцентира на последствията, ако отделим дори само за няколко секунди вниманието си от пътя, за да отговорим на важно за нас съобщение по телефона си. В това можеха да се убедят и зрителите в киносалоните в Благоевград, Бургас, Габрово, Велико Търново, Видин, Враца, Кърджали, Ловеч, Плевен, Пловдив, София, Търговище, Ямбол, Карлово, Сандански, и Сапарева Баня през изминалия месец.
По данни на МВР всяка четвърта тежка катастрофа у нас е само с едно превозно средство (т.нар. самокатострофирали). При тях са загинали 193 души и са ранени 2010 човека през 2018 година.
Експертите по пътна безопасност са категорични, че една голяма част от тях са претърпели инцидент заради отвличане на вниманието. Най-голям фактор за това е мобилният телефон. Затова Държавна агенция "Безопасност на движението по пътищата" призовава - Пиши, когато стигнеш!
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус