С по-дълга електробусна линия борят мръсния въздух в София
Столичната община ще бори мръсния въздух с по-дълга електробусна линия, съобщава БНТ.
Новият електрически автобус ще се движи по линия 123, която се удължава с 6 спирки. По този начин ще се осъществява връзка между Симеоновския лифт и район "Слатина".
Към момента по линията се движи един електробус, а след 17 януари те ще бъдат три.
Според кмета Йорданка Фандъкова удължаването на новата линия ще е от полза за жителите на район "Слатина". Тя посочи, че до края на февруари ще бъдат открити две нови електробусни линии.
По думи на градоначалника интервалът на придвижване на автобусите по тази линия ще намалее чувствително. Тя заяви, че се работи по намаляване на интервалите и по другите линии.
Фандъкова припомни, че в програмата си за новия мандат е заложила 10 нови електролинии. Тя изтъкна, че с автобусите, за които в момента текат процедури, за които има осигурено финансиране, до края на 2021 г. в София ще се движат около 20% електрически автобуси от всички автобуси по линиите.
От своя страна зам.-кметът по транспорта в Столичната община Кристиян Кръстев посочи, че в следващите няколко дни ще се работи по повишаването на пропусквателната способност на две кръстовища. На това между "Тодор Каблешков" и "България" ще се увеличат лентите за изнасяне на трафика от "Тодор Каблешков". Регулиране ще се направи и на кръстовището между "Панчо Владигеров" и "Царица Йоана". /БНТ
Новият електрически автобус ще се движи по линия 123, която се удължава с 6 спирки. По този начин ще се осъществява връзка между Симеоновския лифт и район "Слатина".
Към момента по линията се движи един електробус, а след 17 януари те ще бъдат три.
Според кмета Йорданка Фандъкова удължаването на новата линия ще е от полза за жителите на район "Слатина". Тя посочи, че до края на февруари ще бъдат открити две нови електробусни линии.
По думи на градоначалника интервалът на придвижване на автобусите по тази линия ще намалее чувствително. Тя заяви, че се работи по намаляване на интервалите и по другите линии.
Фандъкова припомни, че в програмата си за новия мандат е заложила 10 нови електролинии. Тя изтъкна, че с автобусите, за които в момента текат процедури, за които има осигурено финансиране, до края на 2021 г. в София ще се движат около 20% електрически автобуси от всички автобуси по линиите.
От своя страна зам.-кметът по транспорта в Столичната община Кристиян Кръстев посочи, че в следващите няколко дни ще се работи по повишаването на пропусквателната способност на две кръстовища. На това между "Тодор Каблешков" и "България" ще се увеличат лентите за изнасяне на трафика от "Тодор Каблешков". Регулиране ще се направи и на кръстовището между "Панчо Владигеров" и "Царица Йоана". /БНТ
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус