С над 30 места за стари гуми Столичната община бори мръсния въздух
Столичната община осигурява над 30 места за събиране на излезли от употреба гуми като мярка срещу мръсния въздух в столицата, съобщава БНТ.
Старите гуми ще бъдат рециклирани.
През 2018 г. от подобни площадки са били събрани над 12 500 гуми, а през тази година са събрани повече от 10 500. Гумите могат да се оставят на местата денонощно, а Районният инспекторат трябва да се ангажира с извозването им.
Татяна Асенова от Столичния инспекторат посочи, че в сезона на смяна на гумите - обикновено през пролетта и есента, гражданите могат да ги оставят в пунктовете за смяна на гуми, в автосервизи, както и в три лицензирани площадки. Въпросните адреси могат да бъдат намерени на страницата на Столичния инспекторат и на страницата на Столичната община.
От Столичния подчертават, че такива места са били открити още през 2017 г. До момента от там не е било установено товарене на гуми в бусове и каруци за горене. Те уточняват, че пунктовете не са място, където автосервизите да изхвърлят събраните гуми и напомнят, че санкцията за нарушение за юридически лица е до 5 000 лева. До момента няма сигнали за подобни нарушения.
Гумите ежедневно се извозват до депо "Враждебна", откъдето лицензирана фирма ги транспортира за рециклиране. /БНТ
Старите гуми ще бъдат рециклирани.
През 2018 г. от подобни площадки са били събрани над 12 500 гуми, а през тази година са събрани повече от 10 500. Гумите могат да се оставят на местата денонощно, а Районният инспекторат трябва да се ангажира с извозването им.
Татяна Асенова от Столичния инспекторат посочи, че в сезона на смяна на гумите - обикновено през пролетта и есента, гражданите могат да ги оставят в пунктовете за смяна на гуми, в автосервизи, както и в три лицензирани площадки. Въпросните адреси могат да бъдат намерени на страницата на Столичния инспекторат и на страницата на Столичната община.
От Столичния подчертават, че такива места са били открити още през 2017 г. До момента от там не е било установено товарене на гуми в бусове и каруци за горене. Те уточняват, че пунктовете не са място, където автосервизите да изхвърлят събраните гуми и напомнят, че санкцията за нарушение за юридически лица е до 5 000 лева. До момента няма сигнали за подобни нарушения.
Гумите ежедневно се извозват до депо "Враждебна", откъдето лицензирана фирма ги транспортира за рециклиране. /БНТ
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус