Раздадоха годишните награди „Лекар на годината - София 2019“
Втори годишни награди "Лекар на годината - София 2019" бяха връчени на официална церемония във Военния клуб в столицата.
На тях присъстваха председателят на Народното събрание Цвета Караянчева, българският еврокомисар Мария Габриел, а кметът Йорданка Фандъкова връчи голямата награда за "Доайен" на д-р Камен Канев, който е ръководител Клиника по спешна токсикология ВМА.
За "Ментор" бе награден д-р Андрей Йотов, директор на Клиниката по ортопедия в "Софиямед".
Специална награда "Добра мисия" получи лекарят, който работи извън страната, но е направил много, за да подпомага българската медицина - д-р- Валентин Джонов, който е ръководител на Института по анатомия Бернски университет. Благодарение на него е имало обмен на опит между България и Швейцария, както и е изпратил 15 ТИР-а с оборудване за ВМА и Пирогов.
В категория "Ти си нашето бъдеще" бе награден д-р Явор Пукалски, който получи наградата си от Караянчева. Той е детски ортопед - травматолог в "Пирогов". А чрез председателят на парламента благодари на всички лекари, от които и тя през тази година е получила спешна и незаменима помощ.
Награди получиха д-р Христо Милушев, Спешна помощ и д-р Елица Тошкова, общопрактикуващ лекар в ДКЦ.
Мария Габриел награди лекаря в категория "Иновационни технологии", а титлата отиде при д-р Антони Георгиев - началник на Клиника по атроскопска травматология в "Софиямед".
Габриел отбеляза, че благодарение точно на такива лекари ще се води борбата с рака. /news.bg
На тях присъстваха председателят на Народното събрание Цвета Караянчева, българският еврокомисар Мария Габриел, а кметът Йорданка Фандъкова връчи голямата награда за "Доайен" на д-р Камен Канев, който е ръководител Клиника по спешна токсикология ВМА.
За "Ментор" бе награден д-р Андрей Йотов, директор на Клиниката по ортопедия в "Софиямед".
Специална награда "Добра мисия" получи лекарят, който работи извън страната, но е направил много, за да подпомага българската медицина - д-р- Валентин Джонов, който е ръководител на Института по анатомия Бернски университет. Благодарение на него е имало обмен на опит между България и Швейцария, както и е изпратил 15 ТИР-а с оборудване за ВМА и Пирогов.
В категория "Ти си нашето бъдеще" бе награден д-р Явор Пукалски, който получи наградата си от Караянчева. Той е детски ортопед - травматолог в "Пирогов". А чрез председателят на парламента благодари на всички лекари, от които и тя през тази година е получила спешна и незаменима помощ.
Награди получиха д-р Христо Милушев, Спешна помощ и д-р Елица Тошкова, общопрактикуващ лекар в ДКЦ.
Мария Габриел награди лекаря в категория "Иновационни технологии", а титлата отиде при д-р Антони Георгиев - началник на Клиника по атроскопска травматология в "Софиямед".
Габриел отбеляза, че благодарение точно на такива лекари ще се води борбата с рака. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус