Психолог: Пресилено е да се говори за депресия след празниците
„Пресилено е да се говори за депресия след празниците, защото депресията е едно сериозно състояние. Възможно е да има подтиснатост, умора и желание де се приберем навътре в себе си“. Това каза пред Би Ти Ви психологът Дора Прангаджийска.
„Празниците са време на трескаво пазаруване, на светлини, на приготвяне на хубави ястия, въобще всичко е свързано с еуфория и тогава се отделят едни хормони в нашето тяло, които са ни нужни за този период. Когато отмине периодът, е нормално тези хормони да започнат да спадат до нормалните нива и под тях“, обясни психологът.
Нейният съвет е да се остави организмът да се самоизлекува – да възстанови постепенно нивото на хормоните, които отговарят за доброто настроение. /БТВ
„Празниците са време на трескаво пазаруване, на светлини, на приготвяне на хубави ястия, въобще всичко е свързано с еуфория и тогава се отделят едни хормони в нашето тяло, които са ни нужни за този период. Когато отмине периодът, е нормално тези хормони да започнат да спадат до нормалните нива и под тях“, обясни психологът.
Нейният съвет е да се остави организмът да се самоизлекува – да възстанови постепенно нивото на хормоните, които отговарят за доброто настроение. /БТВ
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус