Протестираха софиянци, чиито имоти общината иска да отчужди за по 15 ст.
Собственици на имоти, които общината иска да отчужди за по 15 ст. на кв. м временно затрудниха движението по бул. "Ломско шосе" в София, съобщи БНР.
Отчуждаването се налага заради планираното разширение на булеварда, но цената, която общината предлага без обсъджане е неприемлива за стопаните, които имат собствени къщи, дворове, гаражи върху терени, нарочени за отчуждение.
По думите на Васил Цветанов от инициативния комитет на протестиращите хората са поискали да бъдат обезщетени с общински имоти, но им е било отказано.
"Отсреща цялата отсечка беше общинска, цялата е разпродадена на, но не на 15 ст., а сега нас ни бутат на жълти стотинки", каза Цветанов.
Собствениците на имоти се отказаха от предварително обявената двучасова блокада, за да не затрудняват движението в столицата.
Хората са категорични, че Столичната община извършва национализация в XXI век.
"Те искат да ни вземат имотите. По никакъв начин не са ни уведомили. Не е минавал оценител - 49 имота са. Държат се с нас, сякаш нямаме право на глас", каза Цветанов.
Те са поискали среща с кмета на София Йорданка Фандъкова, но насрочената среща е за след два месеца. "Аз мисля, че сме горе-долу като едно време, както е бил Народният съд - без право на глас. Ще продължаваме, докато някой от управляващите се сети, че трябва да дойде и да ни даде отговор", допълни Васил Цветанов.
На част от собствениците делата са минали в Административния съд. Административният съд в София е потвърдил сумите, определени от Столичната община без право на обжалване. /БНР
Отчуждаването се налага заради планираното разширение на булеварда, но цената, която общината предлага без обсъджане е неприемлива за стопаните, които имат собствени къщи, дворове, гаражи върху терени, нарочени за отчуждение.
По думите на Васил Цветанов от инициативния комитет на протестиращите хората са поискали да бъдат обезщетени с общински имоти, но им е било отказано.
"Отсреща цялата отсечка беше общинска, цялата е разпродадена на, но не на 15 ст., а сега нас ни бутат на жълти стотинки", каза Цветанов.
Собствениците на имоти се отказаха от предварително обявената двучасова блокада, за да не затрудняват движението в столицата.
Хората са категорични, че Столичната община извършва национализация в XXI век.
"Те искат да ни вземат имотите. По никакъв начин не са ни уведомили. Не е минавал оценител - 49 имота са. Държат се с нас, сякаш нямаме право на глас", каза Цветанов.
Те са поискали среща с кмета на София Йорданка Фандъкова, но насрочената среща е за след два месеца. "Аз мисля, че сме горе-долу като едно време, както е бил Народният съд - без право на глас. Ще продължаваме, докато някой от управляващите се сети, че трябва да дойде и да ни даде отговор", допълни Васил Цветанов.
На част от собствениците делата са минали в Административния съд. Административният съд в София е потвърдил сумите, определени от Столичната община без право на обжалване. /БНР
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус