Превозвачите искат оставката на Аврамова, протестират на 13 януари

Превозвачите поискаха оставката на регионалния министър Петя Аврамова заради приетите тарифи за толсистемата, въпреки поисканите от тях и въпреки обсъжданията в експертния съвет към МРРБ, предаде репотер на БГНЕС.

Според тях, превозвачите и потребителите ще пострадат шоково от толсистемата. Към протеста на автобусните превозвачи на 13 януари ще се присъединят и тези на международните товарни превози.

Според превозвачите проблем с толсистемата ще имат потребителите, след като превозвачите се наложи да поискат промени в договорите с общините за превоз на пътници. /БГНЕС
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355