Правителството гласува освобождаването на областния управител на Перник
В присъствието на медиите правителството гласува освобождаването на областния управител на Перник Ирена Соколова. На нейно място беше назначен Емил Костадинов.
Оставката на Соколова беше обявена от премиера Бойко Борисов още в неделя следобед.
Причината е водната криза и режимът на водата в областния град, до който според жителите му се е стигнало, заради умишлено източване на язовир "Студена", със знанието на бившия кмет Вяра Церовска и на областния управител Ирена Соколова.
Допълнително сондиране и използване на карстови пещери са двата варианта за нови източници на вода за Перник в дългосрочен план, съобщи по време на правителственото заседание министърът на регионалното развитие Петя Аврамова.
По думите й вече е задействано изпълнението на реконструкцията на пречиствателната станция за града, има договор между ВиК дружеството и министерството за рехабилитация на довеждащите водопроводи и част от водопроводната мрежа в Перник.
Аврамова отчете, че въведеният режим се отразява на авариите в града, заради засиленото пускане на водата.
От своя страна министърът на околната среда и водите Нено Димов докладва, че при извънредна проверка в петък на помпената станция на язовира е установено, че е имало подаване на вода към Радомир, за което не са уведомени институциите.
Установено е и премахване на устройството за измерване на разхода на вода, като е предписано незабавното му поставяне, за да е ясно какво количество вода се подава на Перник във връзка с режима. /dnews.bg
Оставката на Соколова беше обявена от премиера Бойко Борисов още в неделя следобед.
Причината е водната криза и режимът на водата в областния град, до който според жителите му се е стигнало, заради умишлено източване на язовир "Студена", със знанието на бившия кмет Вяра Церовска и на областния управител Ирена Соколова.
Допълнително сондиране и използване на карстови пещери са двата варианта за нови източници на вода за Перник в дългосрочен план, съобщи по време на правителственото заседание министърът на регионалното развитие Петя Аврамова.
По думите й вече е задействано изпълнението на реконструкцията на пречиствателната станция за града, има договор между ВиК дружеството и министерството за рехабилитация на довеждащите водопроводи и част от водопроводната мрежа в Перник.
Аврамова отчете, че въведеният режим се отразява на авариите в града, заради засиленото пускане на водата.
От своя страна министърът на околната среда и водите Нено Димов докладва, че при извънредна проверка в петък на помпената станция на язовира е установено, че е имало подаване на вода към Радомир, за което не са уведомени институциите.
Установено е и премахване на устройството за измерване на разхода на вода, като е предписано незабавното му поставяне, за да е ясно какво количество вода се подава на Перник във връзка с режима. /dnews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус