Пожарникарите, гасили в "Пирогов": Хората бяха почти безпомощни
Пожарът в "Пирогов". Първият екип пожарникари е тръгнал към болницата на 40-тата секунда след подаването на сигнала за пожара. Равносметката на огнеборците показва, че 20 минути по-късно ситуацията е била овладяна и опасност за хората в горящото отделение не е имало, предава БНТ.
Ангел Димитров е пожарникарят, който влиза първи в отделението.
"Един дълъг коридор, който беше силно задимен, и в дъното на коридора беше горящата стая. Ако беше настъпила паника и бяха започнали тези хора да излизат в този коридор, в който има страшно много токсични газове, може би щеше да е по-различно", каза Ангел Йорданов, пожарникар в 1 РС на СД ПБЗН - МВР.
Оперативен дежурен по град е един от най-опитните служители, налага му се да вземе светкавичното решение, че гасенето на пожара и евакуацията трябва да бъдат едновременни. Пламен Радев разделя екипа на две групи - едната започва веднага да гаси, а другата да спасява.
"Най-важната задача беше да спасим, да евакуираме хората, които в случая бяха трудно-подвижни", каза ст. инсп. Пламен Радев, оперативен дежурен по град в СД ПБЗН - МВР.
"Хората, които евакуирахме, бяха почти в безпомощно състояние. На легло, не можеха да се придвижват сами, поради техните заболявания. И са евакуирани с помощта на легла, носилки, дюшеци, одеяла", каза Павел Лицов, н-к дежурна смята в 1 РС на СД ПБЗН - МВР.
Веднага са локализирани и пламъците в горящата стая, за да не излязат от помещението и да не застрашат другите болни в отделението.
"Ние пожара го загасихме в рамките за 3 минути от нашето пристигане", допълни ст. инсп. Пламен Радев.
Огнеборците казват, че са успели и благодарение на помощта от колегите си от полицията и жандармерията, както на лекарите и служителите от "Пирогов". /БНТ
Ангел Димитров е пожарникарят, който влиза първи в отделението.
"Един дълъг коридор, който беше силно задимен, и в дъното на коридора беше горящата стая. Ако беше настъпила паника и бяха започнали тези хора да излизат в този коридор, в който има страшно много токсични газове, може би щеше да е по-различно", каза Ангел Йорданов, пожарникар в 1 РС на СД ПБЗН - МВР.
Оперативен дежурен по град е един от най-опитните служители, налага му се да вземе светкавичното решение, че гасенето на пожара и евакуацията трябва да бъдат едновременни. Пламен Радев разделя екипа на две групи - едната започва веднага да гаси, а другата да спасява.
"Най-важната задача беше да спасим, да евакуираме хората, които в случая бяха трудно-подвижни", каза ст. инсп. Пламен Радев, оперативен дежурен по град в СД ПБЗН - МВР.
"Хората, които евакуирахме, бяха почти в безпомощно състояние. На легло, не можеха да се придвижват сами, поради техните заболявания. И са евакуирани с помощта на легла, носилки, дюшеци, одеяла", каза Павел Лицов, н-к дежурна смята в 1 РС на СД ПБЗН - МВР.
Веднага са локализирани и пламъците в горящата стая, за да не излязат от помещението и да не застрашат другите болни в отделението.
"Ние пожара го загасихме в рамките за 3 минути от нашето пристигане", допълни ст. инсп. Пламен Радев.
Огнеборците казват, че са успели и благодарение на помощта от колегите си от полицията и жандармерията, както на лекарите и служителите от "Пирогов". /БНТ
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус