Посрещнаха Борисов с гайди и сурвачки. Той: Ще посрещнем новата година през май
Нова година ще посрещнем май месец. Това каза премиерът Бойко Борисов, докато инспектира пътя от магистрала "Тракия" към Поморие и Слънчев бряг. Тогава се очаква проектът да бъде приключен.
Той бе посрещнат с гайди, сурвачки за внуците и питка от местните жители.
"5-километровият обход на Поморие трябва да е готов за летния сезон. С него ще бъде довършено цялото разширение на пътя Бургас-Слънчев бряг. Останалите участъци вече са пуснати в експлоатация. Така трафикът от АМ "Тракия" към курортите няма да влиза в Бургас.
Няма как да има туризъм без нужната довеждаща инфраструктура. Преди в Поморие имаше огромни колони от коли през лятото, катастрофи, жертви. Сега трафикът ще се облекчи значително. Строителните дейности напредват, всичко ще бъде готово в срок", заяви Борисов.
Обходът на Поморие е изключително важен за региона, предвижда се да бъде завършен през май 2020 г. По този начин преди старта на новия туристически сезон пътят Бургас-Слънчев бряг ще е изцяло готов и разширен за удобство и безопасност на придвижването на пътуващите.
Помня преди години на 31 декември извозвахме два метра сняг, сега е страшна суша, отбеляза премиерът в компанията на кмета на Бургас Димитър Николов.
Борисов обаче изрази задоволство, че работата върви с пълна пара, както и че времето позволява да се напредне в строежите на магистрали и пътища.
"Докато се прави, не се вижда, после минават и е забравено какво е било", отбеляза премиерът.
Той коментира и пожара в София, който избухна рано тази сутрин.
"Прекрасно се справиха пожарникарите. Няма жертви. Имаме много добри професионалисти. Затова всяка година им вдигаме заплатите с по 10%", отбеляза министър-председателят.
След няколко дни ще се срещна и с кмета на Ботевград, ако има нужда да му помогнем.
31 декември е прекрасен работен ден, каза Борисов.
На въпрос за критиките на БСП, Борисов се ядоса и каза, че се задават въпроси, които развалят настроението и че при управлението на "червените" хората са влизали в морето и са излизали с разстройство.
"Докато партията на Корнелия Нинова беше на власт не беше направена нито една пречиствателна станция. Точно БСП ли ще ни говорят за чист въздух и околна среда? Нали при тях се построи "Кремиковци" и азотните заводи, които бълваха отрови. Ще оставим опозицията да критикува, това им е работата. Ние ще строим както досега. Спазваме си обещанията, резултатите са видими и хората затова ни се доверяват", посочи премиерът.
Той бе посрещнат с гайди, сурвачки за внуците и питка от местните жители.
"5-километровият обход на Поморие трябва да е готов за летния сезон. С него ще бъде довършено цялото разширение на пътя Бургас-Слънчев бряг. Останалите участъци вече са пуснати в експлоатация. Така трафикът от АМ "Тракия" към курортите няма да влиза в Бургас.
Няма как да има туризъм без нужната довеждаща инфраструктура. Преди в Поморие имаше огромни колони от коли през лятото, катастрофи, жертви. Сега трафикът ще се облекчи значително. Строителните дейности напредват, всичко ще бъде готово в срок", заяви Борисов.
Обходът на Поморие е изключително важен за региона, предвижда се да бъде завършен през май 2020 г. По този начин преди старта на новия туристически сезон пътят Бургас-Слънчев бряг ще е изцяло готов и разширен за удобство и безопасност на придвижването на пътуващите.
Помня преди години на 31 декември извозвахме два метра сняг, сега е страшна суша, отбеляза премиерът в компанията на кмета на Бургас Димитър Николов.
Борисов обаче изрази задоволство, че работата върви с пълна пара, както и че времето позволява да се напредне в строежите на магистрали и пътища.
"Докато се прави, не се вижда, после минават и е забравено какво е било", отбеляза премиерът.
Той коментира и пожара в София, който избухна рано тази сутрин.
"Прекрасно се справиха пожарникарите. Няма жертви. Имаме много добри професионалисти. Затова всяка година им вдигаме заплатите с по 10%", отбеляза министър-председателят.
След няколко дни ще се срещна и с кмета на Ботевград, ако има нужда да му помогнем.
31 декември е прекрасен работен ден, каза Борисов.
На въпрос за критиките на БСП, Борисов се ядоса и каза, че се задават въпроси, които развалят настроението и че при управлението на "червените" хората са влизали в морето и са излизали с разстройство.
"Докато партията на Корнелия Нинова беше на власт не беше направена нито една пречиствателна станция. Точно БСП ли ще ни говорят за чист въздух и околна среда? Нали при тях се построи "Кремиковци" и азотните заводи, които бълваха отрови. Ще оставим опозицията да критикува, това им е работата. Ние ще строим както досега. Спазваме си обещанията, резултатите са видими и хората затова ни се доверяват", посочи премиерът.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус