Половин тон пластмасови капачки събраха в Генерал Тошево

Около половин тон пластмасови капачки, събирани в продължение на три месеца на няколко различни места в Генерал Тошево, бяха дарени за кампанията „Капачки за благотворителност – МБАЛ-Добрич“, съобщиха от добруджанската община.

В първите дни на новия месец представители на Общински младежки съвет събраха всички капачки от голямото метално сърце, монтирано в центъра на града, и от трите детски градини и ги предадоха в Добрич.

По инициатива на децата този път пластмасовите изделия ще отидат за закупуване на медицинско оборудване в многопрофилната болница в областния град. От деня, в който беше монтирано сърцето за събиране на капачки, град Генерал Тошево се включва за трети път в благотворителната кампания. /dnews.bg
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355