Полиция и прокуратура влязоха в завода за хартия в Никопол
Полиция и прокуратура влязоха в завода за хартия в Никопол, съобщи Нова телевизия.
Извънредни проверки започнаха всички институции заради замърсяване на река Осъм край село Черковица.
"Доказателствата, които ще събираме ще бъдат насочени към обективната страна на това деяние. Вече след като имаме някакви експертни заключения ще говорим за замърсяване и степен на замърсяване", заяви прокурор Добринка Матева -говорител на Районна прокуратура - Плевен.
Тя обясни, че ще се търси съдействие и от независими експерти.
Местни твърдят, че замърсяването на река Осъм е от завода за хартия, който се намира в близост до реката.
Хората се събраха на мирен протест. Исканията им са за чиста река, като те са категорични, че не искат да бъде затворен заводът за тоалетна и домакинска хартия. Там работят много хора от община Никопол.
Според един от жителите от съседните села мизерията идва от утайниците. По думите му те събират водата от завода, утаяват се твърди частици, а водата се изсипва в канала. Никой обаче не знае къде изхвърлят утайките.
Хората настояват и да се направи пречиствателна станция.
От прокуратурата припомнят, че през 2019 г. са водили и друго досъдебно производство заради предходно оцветяване на водите на река Осъм в района на село Черковица. Тогава обаче не са били събрани доказателства за наличието на замърсяване на водното течение на реката и наказателното производство е било прекратено. /news.bg
Извънредни проверки започнаха всички институции заради замърсяване на река Осъм край село Черковица.
"Доказателствата, които ще събираме ще бъдат насочени към обективната страна на това деяние. Вече след като имаме някакви експертни заключения ще говорим за замърсяване и степен на замърсяване", заяви прокурор Добринка Матева -говорител на Районна прокуратура - Плевен.
Тя обясни, че ще се търси съдействие и от независими експерти.
Местни твърдят, че замърсяването на река Осъм е от завода за хартия, който се намира в близост до реката.
Хората се събраха на мирен протест. Исканията им са за чиста река, като те са категорични, че не искат да бъде затворен заводът за тоалетна и домакинска хартия. Там работят много хора от община Никопол.
Според един от жителите от съседните села мизерията идва от утайниците. По думите му те събират водата от завода, утаяват се твърди частици, а водата се изсипва в канала. Никой обаче не знае къде изхвърлят утайките.
Хората настояват и да се направи пречиствателна станция.
От прокуратурата припомнят, че през 2019 г. са водили и друго досъдебно производство заради предходно оцветяване на водите на река Осъм в района на село Черковица. Тогава обаче не са били събрани доказателства за наличието на замърсяване на водното течение на реката и наказателното производство е било прекратено. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус