Почина Силва Зурлева
На 61-годишна възраст е починала е известната журналистка Силва Зурлева, съобщава БНР. Смъртта я е застигнала в дома ? в с. Ковачевица. Сигнал до Спешния център е подаден в 9:50 часа тази сутрин. На място оглед прави и екип от полицията.
Не е ясно още каква е причината за смъртта - дали падане по стълбите или предшестващ инфаркт. Знае се само, че става въпрос за нещастен случай.
Зурлева бе дълги години директор на Нова телевизия.
Родена е на 26 февруари 1958 г. в Кюстендил. Завършила е СУ "Св. Климент Охридски" със специалност българска филология и новогръцки език и литература.
Била е преводач на художествена литература, пише рецензии за новоиздадени книги от балкански автори. Работи като редактор последователно в БНТ и София прес, става кореспондент на гръцки вестници и списания.
През 1992 година започва дейност в консултантския бизнес - чужди инвестиции и приватизационни сделки. Работи по проектите на Делта, Никас, Гудис, Кока-Кола, Плевенски цимент и др. Нейно е рекламното послание "Делта - връх на сладоледа. Първо в София, а после и в други градове".
От 10 май 1999 г. е управител на медийната групировка "Антена България", а от март 2001 г. - председател на Съвета на директорите на Нова телевизия. От 2009 е член на Управителния съвет. Напуска телевизията на 8 май 2019 г.
Не е ясно още каква е причината за смъртта - дали падане по стълбите или предшестващ инфаркт. Знае се само, че става въпрос за нещастен случай.
Зурлева бе дълги години директор на Нова телевизия.
Родена е на 26 февруари 1958 г. в Кюстендил. Завършила е СУ "Св. Климент Охридски" със специалност българска филология и новогръцки език и литература.
Била е преводач на художествена литература, пише рецензии за новоиздадени книги от балкански автори. Работи като редактор последователно в БНТ и София прес, става кореспондент на гръцки вестници и списания.
През 1992 година започва дейност в консултантския бизнес - чужди инвестиции и приватизационни сделки. Работи по проектите на Делта, Никас, Гудис, Кока-Кола, Плевенски цимент и др. Нейно е рекламното послание "Делта - връх на сладоледа. Първо в София, а после и в други градове".
От 10 май 1999 г. е управител на медийната групировка "Антена България", а от март 2001 г. - председател на Съвета на директорите на Нова телевизия. От 2009 е член на Управителния съвет. Напуска телевизията на 8 май 2019 г.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус