Перник с още по-тежък режим на водата от днес
Нов, още по-тежък воден режим започва да действа от днес в Перник, предаде "Нова". Той ще обхване около 100 хиляди души. Предложението е на ВиК-Перник.
Схемата вече в 8 часа вода вместо 2 пъти по 5 часа. Централните части и квартали ще имат вода от 14 до 22 часа.
Когато водата се пуска веднъж, се избягват аварии.
"Въпросът е да направим правилните разчети, колкото и да са болезнени, за да имаме вода в онези зимни месеци, в които притокът към язовир "Студена" се очаква да бъде изключително нисък", обясни кметът на града Станислав Владимиров.
Перник остава на воден режим до април. Тази прогноза направи кметът дни по-рано.
Припомняме, на 7 ноември беше обявено, че ще има воден режим в цяла Пернишка област. Преди това новоизбраният кмет Станислав Владимиров заяви, че причината за водния режим е некомпетентното управление на ВиК-Перник.
На 14 ноември Владимиров каза, че червени лампи за воден режим в града светели още от началото на годината.
Същевременно новият кмет Станислав Владимиров върна за преразглеждане предложения от ВиК график за воден режим.
Омбудсманът Диана Ковачева поиска по-ниска цена на водоподаването по време на водната криза в Перник.
Спецпрокуратурата се зае с причините, довели до водната криза в Перник. /nova tv
Схемата вече в 8 часа вода вместо 2 пъти по 5 часа. Централните части и квартали ще имат вода от 14 до 22 часа.
Когато водата се пуска веднъж, се избягват аварии.
"Въпросът е да направим правилните разчети, колкото и да са болезнени, за да имаме вода в онези зимни месеци, в които притокът към язовир "Студена" се очаква да бъде изключително нисък", обясни кметът на града Станислав Владимиров.
Перник остава на воден режим до април. Тази прогноза направи кметът дни по-рано.
Припомняме, на 7 ноември беше обявено, че ще има воден режим в цяла Пернишка област. Преди това новоизбраният кмет Станислав Владимиров заяви, че причината за водния режим е некомпетентното управление на ВиК-Перник.
На 14 ноември Владимиров каза, че червени лампи за воден режим в града светели още от началото на годината.
Същевременно новият кмет Станислав Владимиров върна за преразглеждане предложения от ВиК график за воден режим.
Омбудсманът Диана Ковачева поиска по-ниска цена на водоподаването по време на водната криза в Перник.
Спецпрокуратурата се зае с причините, довели до водната криза в Перник. /nova tv
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус