Перник протестира пред сградата на Министерски съвет в София
Перник протестира пред сградата на Министерски съвет в София, протестиращите жители питат, "защо ни взехте водата", съобщава БНР.
От площад "Александър Първи" към площад "Независимост" тръгва шествие, като протестът е организиран от Инициативен комитет "Спаси Перник". "Вода за Перник, вода за България", е посланието им.
В жълти жилетки, жителите на Перник са пред МС, под наслов "Сурва от Перник", след като заради водната криза в града е отменен и традиционният фестивал.
Перничани искат още оставки, защото според тях, от самото начало на кризата не се оценява правилно отговорността на МРРБ.
И ПП МИР, водени от председателя на партията Симеон Славчев и зам.-председателя Владислав Милев, се включих в недоволството на перничани и подкрепиха исканията на организаторите за оставки на регионалния министър Петя Аврамова и заместника й Николай Нанков, съобщават ор партията.
Поискани са и оставките на ресорния зам.-министър от екоминистерството, както и на служители на басейнова дирекция в Благоевград, които с действията си или с бездействията също носят вина за безводието в Перник.
"Призовавам управляващите незабавно да "освободят" българите от деградиращото за страната ни свое управление! Настоявам също така, главният прокурор Иван Гешев, ако държи да докаже, че е независим и изборът му е бил правилен и честен, да потърси отговорност от всеки, който е имал участие в ограбването и съсипването на водния сектор в България", коментира Славчев.
Припомняме, бедствено положение на територията на Перник бе обявено на 21 декември, след като воден режим бе обявен в цяла Пернишка област на 18 ноември 2019 г.
На 13 януари 2020 г., бе разпитан заместник-министър Красимир Живков, който отговаря за водните ресурси. Разпитът му продължи над два часа и половина.
На 15 януари бе разпитана и зам.-министър Атанаска Николова.
Министър Нено Димов бе задържан, а на 10 януари, той подаде и оставка, която беше приета от премиера Бойко Борисов.
Обвинението срещу Нено Димов бе свързано с кризата с водата в Перник, но разследващите работят и по афера с внос на боклук от Италия.
Специализираният наказателен съд реши Нено Димов да остане за постоянно в ареста.
По време на заседанието бившият министър се защити, че съвестно е изпълнявал задълженията си.
На 16 януари стана ясно, че нов холдинг ще събере всички ВиК. /БНР
От площад "Александър Първи" към площад "Независимост" тръгва шествие, като протестът е организиран от Инициативен комитет "Спаси Перник". "Вода за Перник, вода за България", е посланието им.
В жълти жилетки, жителите на Перник са пред МС, под наслов "Сурва от Перник", след като заради водната криза в града е отменен и традиционният фестивал.
Перничани искат още оставки, защото според тях, от самото начало на кризата не се оценява правилно отговорността на МРРБ.
И ПП МИР, водени от председателя на партията Симеон Славчев и зам.-председателя Владислав Милев, се включих в недоволството на перничани и подкрепиха исканията на организаторите за оставки на регионалния министър Петя Аврамова и заместника й Николай Нанков, съобщават ор партията.
Поискани са и оставките на ресорния зам.-министър от екоминистерството, както и на служители на басейнова дирекция в Благоевград, които с действията си или с бездействията също носят вина за безводието в Перник.
"Призовавам управляващите незабавно да "освободят" българите от деградиращото за страната ни свое управление! Настоявам също така, главният прокурор Иван Гешев, ако държи да докаже, че е независим и изборът му е бил правилен и честен, да потърси отговорност от всеки, който е имал участие в ограбването и съсипването на водния сектор в България", коментира Славчев.
Припомняме, бедствено положение на територията на Перник бе обявено на 21 декември, след като воден режим бе обявен в цяла Пернишка област на 18 ноември 2019 г.
На 13 януари 2020 г., бе разпитан заместник-министър Красимир Живков, който отговаря за водните ресурси. Разпитът му продължи над два часа и половина.
На 15 януари бе разпитана и зам.-министър Атанаска Николова.
Министър Нено Димов бе задържан, а на 10 януари, той подаде и оставка, която беше приета от премиера Бойко Борисов.
Обвинението срещу Нено Димов бе свързано с кризата с водата в Перник, но разследващите работят и по афера с внос на боклук от Италия.
Специализираният наказателен съд реши Нено Димов да остане за постоянно в ареста.
По време на заседанието бившият министър се защити, че съвестно е изпълнявал задълженията си.
На 16 януари стана ясно, че нов холдинг ще събере всички ВиК. /БНР
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус