Перник остава на воден режим до април
Перник остава на воден режим до април. Тази прогноза направи кметът на Перник Станислав Владимиров.
От понеделник градът минава на нов, по-строг режим на водата. В момента ВиК прави разчети. Владимиров има уверение от МОСВ и МРРБ, че начертаните мерки от следващата седмица ще започнат да действат.
Предстоят му още срещи с ресорните министри. Той вярва, че организацията във ВиК Перник ще е по-добра. Имам уверението, че всички абонати ще имат достъп до питейна вода, изтъкна Владимиров.
Очаква се режимът да продължи до края на март-началото на април. Иначе градоначалникът се надява на по-благосклонно време.
Припомняме, на 7 ноември беше обявено, че ще има воден режим в цяла Пернишка област. Преди това новоизбраният кмет Станислав Владимиров заяви, че причината за водния режим е некомпетентното управление на ВиК-Перник.
На 14 ноември Владимиров каза, че червени лампи за воден режим в града светели още от началото на годината.
Същевременно новият кмет Станислав Владимиров върна за преразглеждане предложения от ВиК график за воден режим.
Омбудсманът Диана Ковачева поиска по-ниска цена на водоподаването по време на водната криза в Перник.
Спецпрокуратурата се зае с причините, довели до водната криза в Перник. /news.bg
От понеделник градът минава на нов, по-строг режим на водата. В момента ВиК прави разчети. Владимиров има уверение от МОСВ и МРРБ, че начертаните мерки от следващата седмица ще започнат да действат.
Предстоят му още срещи с ресорните министри. Той вярва, че организацията във ВиК Перник ще е по-добра. Имам уверението, че всички абонати ще имат достъп до питейна вода, изтъкна Владимиров.
Очаква се режимът да продължи до края на март-началото на април. Иначе градоначалникът се надява на по-благосклонно време.
Припомняме, на 7 ноември беше обявено, че ще има воден режим в цяла Пернишка област. Преди това новоизбраният кмет Станислав Владимиров заяви, че причината за водния режим е некомпетентното управление на ВиК-Перник.
На 14 ноември Владимиров каза, че червени лампи за воден режим в града светели още от началото на годината.
Същевременно новият кмет Станислав Владимиров върна за преразглеждане предложения от ВиК график за воден режим.
Омбудсманът Диана Ковачева поиска по-ниска цена на водоподаването по време на водната криза в Перник.
Спецпрокуратурата се зае с причините, довели до водната криза в Перник. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус