Патриарх Неофит: Благодатта, мирът и любовта на нашия Господ да бъдат с всички нас!
Патриархът благослови десетките православни християни, събрали се в Патриаршеската катедрала
На 1-и януари, когато Българската православна църква отбелязва Господския празник Обрезание Господне и празника на св. Василий Велики, в ПКСХП "Св. Александър Невски" Мелнишкият епископ Герасим, гл. секретар на Св. Синод, възглави тържествената св. литургия.
Той бе в съслужение с Белоградчишки епископ Поликарп, викарий на Софийския митрополит, архим. Василий, протосингел на Софийска св. митрополия, ик. Николай Георгиев, нач. отдел "Връзки с обществеността" при Св. Синод, храмовото духовенство, столични свещеници и протодяконите Иван Петков и Александър Нешев.
Българският патриарх Неофит взе молитвено участие в светата литургия, а след нея възглави молебена за настъпващата нова година.
В своето обръщение за настъпващата нова 2020 г. предстоятелят на БПЦ пожела: "Нека настъпването на Новата година ни вдъхнови за още по-усърден труд, който да бъде, първом, за Божия прослава, а заедно това и за още по-голям възход на светата ни Православна църква и на нашата мила Родина. Такава е Божията повеля към нас, такъв е примерът и този е заветът, оставен ни през вековете от всички достойни наши предци, работили усърдно и отдавали всичките си сили за своята Църква и свидно Отечество".
"Благодатта, мирът и любовта на нашия Господ и Спасител Иисус Христос да бъдат с всички нас!", благослови десетките православни християни, събрали се в Патриаршеската катедрала./tribune.bg
На 1-и януари, когато Българската православна църква отбелязва Господския празник Обрезание Господне и празника на св. Василий Велики, в ПКСХП "Св. Александър Невски" Мелнишкият епископ Герасим, гл. секретар на Св. Синод, възглави тържествената св. литургия.
Той бе в съслужение с Белоградчишки епископ Поликарп, викарий на Софийския митрополит, архим. Василий, протосингел на Софийска св. митрополия, ик. Николай Георгиев, нач. отдел "Връзки с обществеността" при Св. Синод, храмовото духовенство, столични свещеници и протодяконите Иван Петков и Александър Нешев.
Българският патриарх Неофит взе молитвено участие в светата литургия, а след нея възглави молебена за настъпващата нова година.
В своето обръщение за настъпващата нова 2020 г. предстоятелят на БПЦ пожела: "Нека настъпването на Новата година ни вдъхнови за още по-усърден труд, който да бъде, първом, за Божия прослава, а заедно това и за още по-голям възход на светата ни Православна църква и на нашата мила Родина. Такава е Божията повеля към нас, такъв е примерът и този е заветът, оставен ни през вековете от всички достойни наши предци, работили усърдно и отдавали всичките си сили за своята Църква и свидно Отечество".
"Благодатта, мирът и любовта на нашия Господ и Спасител Иисус Христос да бъдат с всички нас!", благослови десетките православни християни, събрали се в Патриаршеската катедрала./tribune.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус