Пациентски организации призовават пациентите да не влизат в саморазправа с лекари

Пациентски организации "Заедно с теб" осъждат категорично насилието и бруталната агресия над лекари и сестри тази нощ в УМБАЛ "Св. Анна" - София. Това става ясно от позиция на организации.

Те се обръщат към пациентите да не влизат в саморазправа и нападение над лекари и сестри.

По думите им ако не са доволни или считат, че правата са им нарушени, пациентите и близките им трябва да се обръщат с жалби към Министерство на здравеопазването и към правозащитните пациентски организации.

Припомняме, че по-рано днес пациент вилня в Окръжна болница. Удрял, блъскал, душил и обиждал лекари и медицински сестри. /news.bg
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355