Отмениха паричната гаранция за шефа на фирмата, подпалила виадукта на АМ "Струма"
Отмениха мярката "парична гаранция" от 5 000 лева за шефа на фирмата "Феникс ресурс", чиито отпадъци горяха под АМ "Струма", съобщава БНР.
Решението е на Районния съд в Дупница.
Припомняме, Кольо Илиев беше обвинен за пожара под виадукта на магистрала "Струма" през август миналата година.
Въпреки че паричната гаранция отпада окончателно, забраната Илиев да напуска страната, остава в сила.
Срещу шефа на "Феникс ресурс" са повдигнати две обвинения - за причиняване на немаловажни вреди за околната среда при управление на отпадъци не по установения ред, за което може да получи от 1 до 5 години затвор и глоба от 5 до 30 000 лева, както и за запалване по непредпазливост на чужд имот, при което са последвали значителни вреди, с предвидено наказание "лишаване от свобода" до 5 години.
От прокуратурата съобщават, че срокът на разследването е бил удължен, а в момента активно се провеждат процесуално-следствени действия.
Фирмата на Илиев продължава дейността си.
Припомняме, голям пожар в пункта доведе до увреждането на самото съоръжение, вследствие на което магистралата беше затворена. На 14 август Пътната агенция внесе сигнал в Районна прокуратура - Дупница срещу собственика на пламналия цех за преработка и изкупуване на вторични суровини, чийто складирани отпадъци предизвикаха пожара. След това от АПИ съобщиха, че ще проверяват и други сметища под мостове заради пожара край Дупница. /news.bg
Решението е на Районния съд в Дупница.
Припомняме, Кольо Илиев беше обвинен за пожара под виадукта на магистрала "Струма" през август миналата година.
Въпреки че паричната гаранция отпада окончателно, забраната Илиев да напуска страната, остава в сила.
Срещу шефа на "Феникс ресурс" са повдигнати две обвинения - за причиняване на немаловажни вреди за околната среда при управление на отпадъци не по установения ред, за което може да получи от 1 до 5 години затвор и глоба от 5 до 30 000 лева, както и за запалване по непредпазливост на чужд имот, при което са последвали значителни вреди, с предвидено наказание "лишаване от свобода" до 5 години.
От прокуратурата съобщават, че срокът на разследването е бил удължен, а в момента активно се провеждат процесуално-следствени действия.
Фирмата на Илиев продължава дейността си.
Припомняме, голям пожар в пункта доведе до увреждането на самото съоръжение, вследствие на което магистралата беше затворена. На 14 август Пътната агенция внесе сигнал в Районна прокуратура - Дупница срещу собственика на пламналия цех за преработка и изкупуване на вторични суровини, чийто складирани отпадъци предизвикаха пожара. След това от АПИ съобщиха, че ще проверяват и други сметища под мостове заради пожара край Дупница. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус