Откриха Център за бездомни хора в Дупница
Откриха Цeнтъp зa ?pизиcнo нacтaнявaнe нa бeздoмни хора в Дупница, съобщи БНР. Той ще започне работа от март догодина.
Общината е осигурила за пръв път такава социална услуга, като е заделила 40 000 лева. Капацитетът на центъра е 12 души. Той се намира в ремонтирани и преоборудвани помещения в двора на Дома за деца без родители "Олга Стоянова".
Освен подслон, бездомните ще получават и храна, топли дрехи, а при необходимост и медицинска помощ.
Те ще се приемат от 18 часа вечер и ще могат да останат до 10 часа на другия ден.
Общината е обявила и телефон, на който могат да се подават сигнали за бедстващи в студените зимни дни хора. /БНР
Общината е осигурила за пръв път такава социална услуга, като е заделила 40 000 лева. Капацитетът на центъра е 12 души. Той се намира в ремонтирани и преоборудвани помещения в двора на Дома за деца без родители "Олга Стоянова".
Освен подслон, бездомните ще получават и храна, топли дрехи, а при необходимост и медицинска помощ.
Те ще се приемат от 18 часа вечер и ще могат да останат до 10 часа на другия ден.
Общината е обявила и телефон, на който могат да се подават сигнали за бедстващи в студените зимни дни хора. /БНР
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус