Осъдиха Фолксваген на глоба от 196,5 млн долара
Съд в Торонто в сряда нареди на Фолксваген да плати глоба в размер на 196,5 милиона канадски долара (150 милиона щатски долара).
Тoва се случи след като автомобилният производител се призна за виновен за нарушаване на екологичните закони при скандала с фалшифицирането на данните за вредните емисии, съобщи АФП.
Съдът прие споразумение, което германският автомобилен производител постигна с правителството на Канада. През декември то повдигна 60 обвинения срещу компанията. /БГНЕС
Тoва се случи след като автомобилният производител се призна за виновен за нарушаване на екологичните закони при скандала с фалшифицирането на данните за вредните емисии, съобщи АФП.
Съдът прие споразумение, което германският автомобилен производител постигна с правителството на Канада. През декември то повдигна 60 обвинения срещу компанията. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус