Опасен мост се руши над натоварен път в софийския район "Кремиковци"
Oпасен мост се руши над натоварен път в софийския район "Кремиковци", съобщи Нова телевизия. Намира се между село Яна и град Бухово.
По него преди са минавали товарни вагони на бившия завод "Кремиковци". Днес съоръжението пустее и се руши.
"Мостът е опасен. Преди няколко дни от него падна парче бетон. Той не се поддържа, откакто не работи завод "Кремиковци". На ден минават над 300 коли, както и автобуси на градския транспорт. Трябва да се вземат някакви мерки, докато някой не е пострадал", заяви жител на град Бухово.
Кметът на село Яна Елеонора Ангелова отбеляза, че от два месеца, откакто е кмет при нея не са постъпвали сигнали за този мост.
От своя страна кметът на район "Кремиковци" Лилия Донкова поясни, че имат информация, че мостът е опасен. На 11 декември е била свикана съвместна комисия със собственика на съоръжението. На тази комисия е установено, че парапетите на моста, както и колоните му са опасни. Има ерозирала арматура и собственикът е поел ангажимент да премахне опасните елементи.
Един от тях е отстранен още преди коледните празници, допълва кметът на район "Кремиковци".
"Получихме предписания от община Кремиковци. Стартирахме процес, в който всички опасни колони бяха отстранени. Взехме решение да пристъпим към разрушаването на целия мост. Има степен на опасност, но самият надлез е здрав. Проблемни са оградните платна. Пристъпваме обаче към цялостното му разрушаване", обясни управителят на фирмата, която стопанисва надлеза, Анелия Крушкова.
Докато трае разрушаването движението трябва да се спре за минимум 2 дни. /nova tv
По него преди са минавали товарни вагони на бившия завод "Кремиковци". Днес съоръжението пустее и се руши.
"Мостът е опасен. Преди няколко дни от него падна парче бетон. Той не се поддържа, откакто не работи завод "Кремиковци". На ден минават над 300 коли, както и автобуси на градския транспорт. Трябва да се вземат някакви мерки, докато някой не е пострадал", заяви жител на град Бухово.
Кметът на село Яна Елеонора Ангелова отбеляза, че от два месеца, откакто е кмет при нея не са постъпвали сигнали за този мост.
От своя страна кметът на район "Кремиковци" Лилия Донкова поясни, че имат информация, че мостът е опасен. На 11 декември е била свикана съвместна комисия със собственика на съоръжението. На тази комисия е установено, че парапетите на моста, както и колоните му са опасни. Има ерозирала арматура и собственикът е поел ангажимент да премахне опасните елементи.
Един от тях е отстранен още преди коледните празници, допълва кметът на район "Кремиковци".
"Получихме предписания от община Кремиковци. Стартирахме процес, в който всички опасни колони бяха отстранени. Взехме решение да пристъпим към разрушаването на целия мост. Има степен на опасност, но самият надлез е здрав. Проблемни са оградните платна. Пристъпваме обаче към цялостното му разрушаване", обясни управителят на фирмата, която стопанисва надлеза, Анелия Крушкова.
Докато трае разрушаването движението трябва да се спре за минимум 2 дни. /nova tv
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус