Община Тетевен търси съдействие от МРРБ за проблеми в водоснабдяване в региона
Община Тетевен търси съдействие от Министерството на регионалното развитие за решаването на задълбочаващите се проблеми с водоснабдяването в региона, където местните източници са със сезонен дебит, съобщи БНР.
До месец трябва да бъде изготвено общо становище с останалите компетентни институции, което ще бъде представено в министерството.
Според кмета на Тетевен Мадлена Бояджиева проблемите са сериозни на всички нива на водопреносната система.
Водохващанията са с непостоянен сезонен дебит и рязко намаляване на водата в тях, особено през лятото и есента, обяснява тя.
Проблеми има и с магистралния водопровод Рибарица-Тетевен, изграден в по-голямата си част от стари тръби, а и с амортизираната улична водопроводна мрежа, изградена още 1938 - 1939 г.
По думите на Бояджиева само 1% от тръбите са поставяни през последните 20 години, а всичко това води до големи загуби на питейна вода, постоянни аварии и ежегоден воден режим.
Проблем в общината е и режимът на село Глогово, където наличната вода не може да задоволи нуждите на жителите.
Според директора на ВиК - Ловеч Данаил Събевски местните източници няма да могат да решат генералния проблем на селата, а ще трябва да се смени водопреносната мрежа и да се изградят помнени станции за водоснабдяване от магистралния водопровод. За това общинското ръководство и дружеството ще търсят съдействие от държавата.
До месец трябва да бъде изготвено общо становище с останалите компетентни институции, което ще бъде представено в министерството.
Според кмета на Тетевен Мадлена Бояджиева проблемите са сериозни на всички нива на водопреносната система.
Водохващанията са с непостоянен сезонен дебит и рязко намаляване на водата в тях, особено през лятото и есента, обяснява тя.
Проблеми има и с магистралния водопровод Рибарица-Тетевен, изграден в по-голямата си част от стари тръби, а и с амортизираната улична водопроводна мрежа, изградена още 1938 - 1939 г.
По думите на Бояджиева само 1% от тръбите са поставяни през последните 20 години, а всичко това води до големи загуби на питейна вода, постоянни аварии и ежегоден воден режим.
Проблем в общината е и режимът на село Глогово, където наличната вода не може да задоволи нуждите на жителите.
Според директора на ВиК - Ловеч Данаил Събевски местните източници няма да могат да решат генералния проблем на селата, а ще трябва да се смени водопреносната мрежа и да се изградят помнени станции за водоснабдяване от магистралния водопровод. За това общинското ръководство и дружеството ще търсят съдействие от държавата.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус