Община Благоевград плаши със солени глоби за горене на стари гуми
Община Благоевград въвежда строги мерки срещу мръсния въздух, съобщава БНТ.
Кметът на града Румен Томов забрани изгарянето на стари гуми, дрехи или други опасни отпадъци, които отделят вредни емисии в атмосферата и са канцерогенни.
От общината уверяват, че ще има засилен контрол и солени глоби за нарушителите, които не се съобразят със забраната.
По думи на главния еколог на община Благоевград Диана Стефанова при установяване на нарушение ще бъдат налагани санкции от 50 до 300 лева за физически лица и от 1 400 до 4 000 лева за юридически лица.
Общински служители ще следят дали благоевградчани спазват забраната, проверявайки всеки подаден сигнал. От общината призовават гражданите да сигнализират на горещия телефон, ако забележат нарушение.
Гражданите трябва да разберат, че те са част от процеса по опазване чистотата на въздуха, категорична е Стефанова.
Два пъти през миналата седмица РИОСВ-Благоевград е отчела завишени нива на фини прахови частици.
Основен замърсител на въздуха в града остава битовото отопление, тъй като между 60 и 80% от домакинствата се отопляват с дърва или въглища. Причината е, че отоплението на ток или газ остава прекалено скъпо за повечето от тях. /БНТ
Кметът на града Румен Томов забрани изгарянето на стари гуми, дрехи или други опасни отпадъци, които отделят вредни емисии в атмосферата и са канцерогенни.
От общината уверяват, че ще има засилен контрол и солени глоби за нарушителите, които не се съобразят със забраната.
По думи на главния еколог на община Благоевград Диана Стефанова при установяване на нарушение ще бъдат налагани санкции от 50 до 300 лева за физически лица и от 1 400 до 4 000 лева за юридически лица.
Общински служители ще следят дали благоевградчани спазват забраната, проверявайки всеки подаден сигнал. От общината призовават гражданите да сигнализират на горещия телефон, ако забележат нарушение.
Гражданите трябва да разберат, че те са част от процеса по опазване чистотата на въздуха, категорична е Стефанова.
Два пъти през миналата седмица РИОСВ-Благоевград е отчела завишени нива на фини прахови частици.
Основен замърсител на въздуха в града остава битовото отопление, тъй като между 60 и 80% от домакинствата се отопляват с дърва или въглища. Причината е, че отоплението на ток или газ остава прекалено скъпо за повечето от тях. /БНТ
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус