Обособяват градинка за коледни дръвчета в парка на Добрич

Във връзка с предстоящите коледни и новогодишни празници Община Добрич кани всеки, който има желание, да участва в изграждането на „коледна градинка“, която ще бъде сформирана в Градския парк „Свети Георги“.

Основната цел е да се запазят живи празничните дръвчета, а не да ги отсичаме. Отглеждането на коледно дръвче дори с корен в саксия вкъщи е доста трудоемко и специфично. Влажността, температурата и като цяло условията в затворени пространства не са подходящи за отглеждане на елха, която расте навън. Рязката промяна на температурите уврежда растителността, вследствие на което след кратко време игличките изсъхват, пожълтяват или директно опадат. За да се запазят, те трябва да се засадят навън.

В Коледната градинка всеки ще може не само да засади живото си коледно дръвче, но и при желание да го украси, отбележи и да се грижи за него.

Обособената за градинка площ се намира в парка, където поддръжката ще е лесна по време на всички сезони. Желаещите да се включат в инициативата могат да се свържат за допълнителна информация с Христо Даскалов – главен експерт по озеленяване в Община град Добрич. /dnews.bg
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355