Няма срутена стена след инцидента в "Пирогов"
Няма срутена стена след инцидента, станал по-рано днес, в болница"Пирогов". Това каза пред журналисти Стойно Цветков главен разследващ полицай от СДВР.
Стената е напукана и доколкото имам информация няма опасност за сградата и хората в нея, подчерта той. По думите му в момента се извършва оглед от следователи, образувано е и досъдебно производство, ръководено от Софийска градска прокуратура.
В тази ситуация трудно някой би могъл да направи извод за причината за инцидента, каза още той по повод съмненията за възникване на пожара вследствие на запалена цигари. Няма пряк свидетел, който да каже каква е причината за възпламеняване - дали цигара, искра или късо съединение, допълни Цветков.
Изпълняващият длъжността директор на болницата проф.Николай Габровски отново подчерта, че не се е взривила кислородна бутилка. Както всички болници, така и ние разполагаме и работим с медицински газове и един от тях е кислород, добави той.
По думите му системата за подаване на кислород се контролира непрекъснато, а в болницата има служител, който ежедневно контролира състоянието й. Проф.Габровски изрази категоричното си мнение, че аварията не е възникнала заради проблем с кислородната система. Тя функционира според правилата и нормите, работи нормално, каза още лекарят. Той посочи, че в болницата има охранителни външни камери, но в стаите на пациентите няма.
Няма опасност за живота на обгазените пациенти, добави още проф.Габровски.
Стената е напукана и доколкото имам информация няма опасност за сградата и хората в нея, подчерта той. По думите му в момента се извършва оглед от следователи, образувано е и досъдебно производство, ръководено от Софийска градска прокуратура.
В тази ситуация трудно някой би могъл да направи извод за причината за инцидента, каза още той по повод съмненията за възникване на пожара вследствие на запалена цигари. Няма пряк свидетел, който да каже каква е причината за възпламеняване - дали цигара, искра или късо съединение, допълни Цветков.
Изпълняващият длъжността директор на болницата проф.Николай Габровски отново подчерта, че не се е взривила кислородна бутилка. Както всички болници, така и ние разполагаме и работим с медицински газове и един от тях е кислород, добави той.
По думите му системата за подаване на кислород се контролира непрекъснато, а в болницата има служител, който ежедневно контролира състоянието й. Проф.Габровски изрази категоричното си мнение, че аварията не е възникнала заради проблем с кислородната система. Тя функционира според правилата и нормите, работи нормално, каза още лекарят. Той посочи, че в болницата има охранителни външни камери, но в стаите на пациентите няма.
Няма опасност за живота на обгазените пациенти, добави още проф.Габровски.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус