Ново отделение по клетъчна терапия заработи в болницата в Петрич

Ново отделение по клетъчна терапия заработи в МБАЛ „Югозападна болница“ ООД, филиал Петрич.

Руските медици д-р Олга Демидова и д-р Александър Зубко от Национален медицински изследователски център по сърдечно-съдова хирургия „Бакуев“ в Москва, ще останат няколко дни в южния град за работа с първите пациенти в отделението по клетъчна терапия.

„Това е сериозна придобивка за болницата и нова възможност за развитие в сферата на здравеопазването. С лечението в отделението по клетъчна терапия ще се спестява време по пътувания и разходи на пациентите. Ще продължим с инвестициите за нова база и привличане на млади кадри за работа тук“, коментира кметът на общината Димитър Бръчков.

Шест месецае продължила подготовката на отделението, което в началото ще приема пациенти за лечение на сърдечно-съдови заболявания и заболявания на артериите на долните крайници, уточни управителят на болницата д-р Илия Тонев и допълни, че през следващите дни ще бъдат извършени първите процедури на пациенти.

„Така нашата болница ще бъде един от първите центрове, подготвили база и обучили специалисти за провеждане на такъв тип лечение“, обобщи д-р Тонев.

Благодарност към община Петрич за финансовата и логистична подкрепа изрази още управителят на МБАЛ „Югозападна болница“ ООД. Руските медици поясниха, че клетъчната терапия е съвременен метод в помощ на пациенти със сериозни заболявания, когато не може да се помогне с хирургично лечение или традиционни терапии и води до реално подобряване на клиничните показатели. /dnews.bg
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355