Ново отделение по клетъчна терапия заработи в болницата в Петрич
Ново отделение по клетъчна терапия заработи в МБАЛ „Югозападна болница“ ООД, филиал Петрич.
Руските медици д-р Олга Демидова и д-р Александър Зубко от Национален медицински изследователски център по сърдечно-съдова хирургия „Бакуев“ в Москва, ще останат няколко дни в южния град за работа с първите пациенти в отделението по клетъчна терапия.
„Това е сериозна придобивка за болницата и нова възможност за развитие в сферата на здравеопазването. С лечението в отделението по клетъчна терапия ще се спестява време по пътувания и разходи на пациентите. Ще продължим с инвестициите за нова база и привличане на млади кадри за работа тук“, коментира кметът на общината Димитър Бръчков.
Шест месецае продължила подготовката на отделението, което в началото ще приема пациенти за лечение на сърдечно-съдови заболявания и заболявания на артериите на долните крайници, уточни управителят на болницата д-р Илия Тонев и допълни, че през следващите дни ще бъдат извършени първите процедури на пациенти.
„Така нашата болница ще бъде един от първите центрове, подготвили база и обучили специалисти за провеждане на такъв тип лечение“, обобщи д-р Тонев.
Благодарност към община Петрич за финансовата и логистична подкрепа изрази още управителят на МБАЛ „Югозападна болница“ ООД. Руските медици поясниха, че клетъчната терапия е съвременен метод в помощ на пациенти със сериозни заболявания, когато не може да се помогне с хирургично лечение или традиционни терапии и води до реално подобряване на клиничните показатели. /dnews.bg
Руските медици д-р Олга Демидова и д-р Александър Зубко от Национален медицински изследователски център по сърдечно-съдова хирургия „Бакуев“ в Москва, ще останат няколко дни в южния град за работа с първите пациенти в отделението по клетъчна терапия.
„Това е сериозна придобивка за болницата и нова възможност за развитие в сферата на здравеопазването. С лечението в отделението по клетъчна терапия ще се спестява време по пътувания и разходи на пациентите. Ще продължим с инвестициите за нова база и привличане на млади кадри за работа тук“, коментира кметът на общината Димитър Бръчков.
Шест месецае продължила подготовката на отделението, което в началото ще приема пациенти за лечение на сърдечно-съдови заболявания и заболявания на артериите на долните крайници, уточни управителят на болницата д-р Илия Тонев и допълни, че през следващите дни ще бъдат извършени първите процедури на пациенти.
„Така нашата болница ще бъде един от първите центрове, подготвили база и обучили специалисти за провеждане на такъв тип лечение“, обобщи д-р Тонев.
Благодарност към община Петрич за финансовата и логистична подкрепа изрази още управителят на МБАЛ „Югозападна болница“ ООД. Руските медици поясниха, че клетъчната терапия е съвременен метод в помощ на пациенти със сериозни заболявания, когато не може да се помогне с хирургично лечение или традиционни терапии и води до реално подобряване на клиничните показатели. /dnews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус