Новият екоминистър и ТЕЦ "Бобов дол" отиват на съд
Министърът на околната среда Емил Димитров отива на съд с ТЕЦ "Бобов дол". Това стана ясно от брифинг в Министерски съвет.
ТЕЦ "Бобов дол" няма да работят, докато не си приведат всичките инсталации в ред и не ги лицензират, обясни пред медиите той. Вчера Димитров бе на инспекция в ТЕЦ-а. Проверка тече на прокуратурата.
Трябваше да се окаже съдействие, тъй като имахме проблем с дадени разрешителни, въведени мощности, гаранционни срокове, незавършени процедури, притеснения, че има опасни отпадъци, които се горят, поясни министърът на екологията. Там е нямало опасни отпадъци.
В тримесечен срок ТЕЦ-ът трябва да приведе в съответствие с економрите всичките си мощности. Проведената мощност е в незавършена процедура, стана ясно от думите на Димитров.
Посъветвах ги да спрат, те са на друго мнение и по всяка вероятност ще има принудителна административна мярка, изтъкна той. Тази мощност ще бъде спряна, докато не си приведат всичките инсталации в ред, не ги лицензират, не ги сертифицират и не получат съответното разрешително, няма да работят, закани се екологичният министър.
"Казал съм им тази мощност вчера да се ориентират към спиране, докато не получат разрешение, ще го получат и официално. Те са на друго мнение, ще се видим в съда", увери Емил Димитров.
Припомняме, че проверка в ТЕЦ "Бобов дол" установи, че отпадъци са горени без разрешително.
Това e потвърдил и министърът на околната среда Емил Димитров, който беше на място. По думите му няма задържани.
По-рано днес прокурори и следователи влязоха в централата. Повод за посещението е разследването на прокуратурата за престъпления против народното здраве и околната среда. /news.bg
ТЕЦ "Бобов дол" няма да работят, докато не си приведат всичките инсталации в ред и не ги лицензират, обясни пред медиите той. Вчера Димитров бе на инспекция в ТЕЦ-а. Проверка тече на прокуратурата.
Трябваше да се окаже съдействие, тъй като имахме проблем с дадени разрешителни, въведени мощности, гаранционни срокове, незавършени процедури, притеснения, че има опасни отпадъци, които се горят, поясни министърът на екологията. Там е нямало опасни отпадъци.
В тримесечен срок ТЕЦ-ът трябва да приведе в съответствие с економрите всичките си мощности. Проведената мощност е в незавършена процедура, стана ясно от думите на Димитров.
Посъветвах ги да спрат, те са на друго мнение и по всяка вероятност ще има принудителна административна мярка, изтъкна той. Тази мощност ще бъде спряна, докато не си приведат всичките инсталации в ред, не ги лицензират, не ги сертифицират и не получат съответното разрешително, няма да работят, закани се екологичният министър.
"Казал съм им тази мощност вчера да се ориентират към спиране, докато не получат разрешение, ще го получат и официално. Те са на друго мнение, ще се видим в съда", увери Емил Димитров.
Припомняме, че проверка в ТЕЦ "Бобов дол" установи, че отпадъци са горени без разрешително.
Това e потвърдил и министърът на околната среда Емил Димитров, който беше на място. По думите му няма задържани.
По-рано днес прокурори и следователи влязоха в централата. Повод за посещението е разследването на прокуратурата за престъпления против народното здраве и околната среда. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус