Нено Димов: Няма нужда от воден режим в други градове
Засега не изглежда да има нужда от налагане на воден режим в други населени места освен в Перник. Основната отговорност за проблема носят ВиК-дружествата. Това каза министърът на околната среда и водите Нено Димов в интервю за предаването „Неделята на Нова“ по NOVA.
"Решавайки проблема с битовото отопление и транспорта, ще решим проблема с мръсния въздух в страната. София е сред 20-те града в Европа, които са с най-мръсен въздух, но далеч не е на първо място. Основните източници на мръсен въздух, не само в София, а по принцип за страната са битовото отопление и транспорта. Решавайки тези два проблема, в голяма част от градовете в страната би се решил проблема с мръсния въздух. Има някои изключения, където индустрията също оказва сериозно влияние. Вижте каква е ситуацията в София – един от градовете, където през последните 7 г. константно се подобрява и каква е ситуацията във Видин, който е един от най-сериозно замърсените градове. Имайки предвид нивото на стандарта на живот на хората, виждате че в София са много по-чувствителни на тема мръсен въздух, защото имат по-големи изисквания, което е съвсем нормално. Когато човек започне да живее по-добре, започва да има по-големи изисквания и така трябва да бъде“ допълни министър Димов, цитиран от Фокус. /nova tv
"Решавайки проблема с битовото отопление и транспорта, ще решим проблема с мръсния въздух в страната. София е сред 20-те града в Европа, които са с най-мръсен въздух, но далеч не е на първо място. Основните източници на мръсен въздух, не само в София, а по принцип за страната са битовото отопление и транспорта. Решавайки тези два проблема, в голяма част от градовете в страната би се решил проблема с мръсния въздух. Има някои изключения, където индустрията също оказва сериозно влияние. Вижте каква е ситуацията в София – един от градовете, където през последните 7 г. константно се подобрява и каква е ситуацията във Видин, който е един от най-сериозно замърсените градове. Имайки предвид нивото на стандарта на живот на хората, виждате че в София са много по-чувствителни на тема мръсен въздух, защото имат по-големи изисквания, което е съвсем нормално. Когато човек започне да живее по-добре, започва да има по-големи изисквания и така трябва да бъде“ допълни министър Димов, цитиран от Фокус. /nova tv
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус