Не откриха ешерихия коли във водата в Перник
Няма ешерихия коли във водата в Перник, съобщава bTV.
До момента Регионалната здравна инспекция е взела 13 проби от различни места в града, които показват чисти стойности.
Извършват се допълнителни изследвания и за други бактерии.
Припомняме, преди дни стана ясно, че четирима души от града са в болница, след като са пили чешмяна вода. Заради случая здравният министър Кирил Ананиев побърза да успокои, че няма епидемия от ешерихия коли в Перник.
От днес започва да тече новият срок на бедственото положение в Перник, след като вчера кризисният щаб в града реши да го удължи с още 30 дни, докато се изпълняват новите мерки по увеличаване на притока на язовир "Студена".
Бедствено положение на територията на Перник бе обявено на 21 декември, след като воден режим бе обявен в цяла Пернишка област на 18 ноември.
На вчерашното заседание на Министерски съвет премиерът Бойко Борисов заяви, че не иска да търси вината за кризата в Перник на правителствата назад. Най-ефективно било да се изтегли нов водопровод за Перник.
Главният прокурор Иван Гешев пък разпореди спецнадзор над разследването на водната криза в Перник.
От своя страна министърът на икономиката Емил Караниколов обяви, че в града цари пълен хаос и навсякъде има течове. По негови думи в момента се правели безумни неща, за да се разреши проблемът. /БТВ
До момента Регионалната здравна инспекция е взела 13 проби от различни места в града, които показват чисти стойности.
Извършват се допълнителни изследвания и за други бактерии.
Припомняме, преди дни стана ясно, че четирима души от града са в болница, след като са пили чешмяна вода. Заради случая здравният министър Кирил Ананиев побърза да успокои, че няма епидемия от ешерихия коли в Перник.
От днес започва да тече новият срок на бедственото положение в Перник, след като вчера кризисният щаб в града реши да го удължи с още 30 дни, докато се изпълняват новите мерки по увеличаване на притока на язовир "Студена".
Бедствено положение на територията на Перник бе обявено на 21 декември, след като воден режим бе обявен в цяла Пернишка област на 18 ноември.
На вчерашното заседание на Министерски съвет премиерът Бойко Борисов заяви, че не иска да търси вината за кризата в Перник на правителствата назад. Най-ефективно било да се изтегли нов водопровод за Перник.
Главният прокурор Иван Гешев пък разпореди спецнадзор над разследването на водната криза в Перник.
От своя страна министърът на икономиката Емил Караниколов обяви, че в града цари пълен хаос и навсякъде има течове. По негови думи в момента се правели безумни неща, за да се разреши проблемът. /БТВ
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус