Най-богатите руснаци стават още по-богати, въпреки санкциите
2019 г. се оказва много добра за най-богатите руснаци, при това - независимо от заплахата за нови санкции срещу страната.
Най-заможните 23-ма руснаци в списъка с милиардери Bloomberg Billionaires Index са прибавили общо 52,9 млрд. долара към състоянието си през 2019 г. – най-много от четири години насам, успявайки да се възстановят от спада през предходната година, съобщава "Investor.bg".
Най-голямо увеличение в богатството отчита 58-годишният металургичен магнат Владимир Потанин, който е забогатял с 8,5 млрд. долара.
Валутите, акциите и облигациите всички имаха добра година на фона на намаляването на лихвените проценти от страна на централните банки начело с Федералния резерв на САЩ. Но руския фондов пазар, въпреки ограниченията, бе най-добре представилият се на международно ниво на база възвръщаемост в долари, а руската рубла е втората най-добре представяща се на валутните азари.
Потанин, който е и най-богатият човек в Русия, получава по-голяма част от състоянието си от компанията „Норникель“ – най-големият производител на преработен никел в света.
През отиващата си година Вагит Алекперов забогатява с нови 6,2 млрд. долара. С това председателят на „Лукойл“ вече притежава състояние от общо 22,3 млрд. долара.
След тях се нареждат енергийните магнати Леонид Михелсон и Генадий Тимченко, които са начело на най-големия производител в Русия на втечнен природен газ „Новатек“.
Ръстовете са факт въпреки подновените заплахи за увеличаване на американските санкции. Комисията по международни отношения в Сената на САЩ одобри миналия месец законопроект за намеса на Русия в президентските избори през 2016 г. Все още обаче не е сигурно дали мерките ще бъдат подложени на гласуване в самия Сенат. /24chasa.bg
Най-заможните 23-ма руснаци в списъка с милиардери Bloomberg Billionaires Index са прибавили общо 52,9 млрд. долара към състоянието си през 2019 г. – най-много от четири години насам, успявайки да се възстановят от спада през предходната година, съобщава "Investor.bg".
Най-голямо увеличение в богатството отчита 58-годишният металургичен магнат Владимир Потанин, който е забогатял с 8,5 млрд. долара.
Валутите, акциите и облигациите всички имаха добра година на фона на намаляването на лихвените проценти от страна на централните банки начело с Федералния резерв на САЩ. Но руския фондов пазар, въпреки ограниченията, бе най-добре представилият се на международно ниво на база възвръщаемост в долари, а руската рубла е втората най-добре представяща се на валутните азари.
Потанин, който е и най-богатият човек в Русия, получава по-голяма част от състоянието си от компанията „Норникель“ – най-големият производител на преработен никел в света.
През отиващата си година Вагит Алекперов забогатява с нови 6,2 млрд. долара. С това председателят на „Лукойл“ вече притежава състояние от общо 22,3 млрд. долара.
След тях се нареждат енергийните магнати Леонид Михелсон и Генадий Тимченко, които са начело на най-големия производител в Русия на втечнен природен газ „Новатек“.
Ръстовете са факт въпреки подновените заплахи за увеличаване на американските санкции. Комисията по международни отношения в Сената на САЩ одобри миналия месец законопроект за намеса на Русия в президентските избори през 2016 г. Все още обаче не е сигурно дали мерките ще бъдат подложени на гласуване в самия Сенат. /24chasa.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус