Мустафа: Стратегическият диалог България-САЩ не е бюрократичен жест
„Бих искала да ви уверя, че стратегическият диалог, който се провежда в Министерския съвет, не е бюрократичен жест. Всичко, което обсъдим днес с българските съюзници, ще бъде от полза за българския народ. Това заяви американският посланик Херо Мустафа преди началото на стратегическия диалог в София, предаде репортер на БГНЕС.
Екипи на двете страни ще обсъдят споразумения в енергетиката, сигурността, отбраната, 5G технологиите, отмяна на визовия режим. По тези теми ще дойде през март в България помощник държавният секретар по консулските въпроси, съобщи американският посланик.
По-късно този месец у нас ще дойде нова американска делегация, която ще посети обекти в областта на енергетиката.
Херо Мустафа напомни, че срещата в София е резултат от проведените разговори между Доналд Тръмп и Бойко Борисов във Вашингтон в края миналата година. /БГНЕС
Екипи на двете страни ще обсъдят споразумения в енергетиката, сигурността, отбраната, 5G технологиите, отмяна на визовия режим. По тези теми ще дойде през март в България помощник държавният секретар по консулските въпроси, съобщи американският посланик.
По-късно този месец у нас ще дойде нова американска делегация, която ще посети обекти в областта на енергетиката.
Херо Мустафа напомни, че срещата в София е резултат от проведените разговори между Доналд Тръмп и Бойко Борисов във Вашингтон в края миналата година. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Йосиф Миладинов: Една мечта се сбъдна
- 20:17 Четири навика, които ни пречат да пестим
- 20:08 Опашки от коли на "Дунав мост 1"
- 20:00 Руски боен самолет се разби в Охотско море, пилотът е оцелял
- 19:50 Пунктът "Рудозем-Ксанти" ще заработи до края на годината, според Стефан Янев
- 19:38 Кандидатът за канцлер в Германия изпитва дълбок срам заради Втората световна война
- 19:30 Астън Вила уреди заместник на Грийлиш
- 19:18 Пянич иска да се върне в Ювентус